Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳ նախարարներն անդրադարձան ԵԱՀԿ օրակարգային խնդիրներին
Հուլիսի 9-ին ԵԱՀԿ ոչ պաշտոնական նախարարական հանդիպման շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Իվիցա Դաչիչի հանդիպումը:
Կողմերը քննարկեցին երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցեր՝ ուղենշելով քաղաքական երկխոսության առավել ակտիվացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք առաջիկա քայլերը:
Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում էին նաև միջազգային կառույցներում փոխգործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հրատապ խնդիրներ:
Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ կատարեցին ԵԱՀԿ օրակարգային խնդիրներին, մտքեր փոխանակեցին Կազմակերպության գործունեության և դրա շրջանակներում համագործակցության շուրջ:

Министр ИД Армении и Сербии обратились к вопросам повестки дня ОБСЕ
Поддержи А1+!В рамках неформальной министерской встречи ОБСЕ 9 июля состоялась встреча глав МИД Армении и Сербии Зограба Мнацаканяна и Ивицы Дачич.
Стороны, указав на предстоящие шаги по активизации политического диалога, обсудили ряд вопросов двусторонней повестки.
В центре внимания собеседников были также и вопросы углубления взаимодействия в международных структурах, и также ряд актуальных вопросов региональной и международной повестки.
Министры иностранных дел Армении и Сербии коснулись вопросов повестки ОБСЕ, обменялись мнениями о деятельности организации и сотрудничестве в ее рамках.