Վարչապետ Փաշինյանը Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահի հետ քննարկել է երկկողմ կապերի զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահ  Թան Չուան-Ջինի հետ: Մինչ հանդիպումը վարչապետը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում:
«Բարի գալուստ Սինգապուր, պարոն վարչապետ: Շնորհակալություն խորհրդարան այցելելու համար: Համոզված ենք, որ Ձեր այցը Սինգապուր կնպաստի Հայաստանի հետ բարեկամական կապերի զարգացմանն ու ընդլայնմանը»,- նշել է Թան Չուան-Ջինը:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Սինգապուր այցը և նշել, որ բոլոր հանդիպումներն անցել են արդյունավետ, գործնական ու բարեկամական մթնոլորտում: «Մենք շահագրգռված ենք Ձեր երկրի հետ կապերի զարգացմամբ, այդ թվում քաղաքական ու տնտեսական»,- ասել է վարչապետը` ընդգծելով հատկապես գործարարների միջև համագործակցության խթանման անհրաժեշտությունը: Այդ առումով, կառավարության ղեկավարը կարևորել է Եվրասիական տնտեսական միության և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի ստորագրումն ու դրա սեղմ ժամկետներում վավերացումը: Վարչապետն անդրադարձել է կառավարության առաջնահերթություններին և Հայաստանում իրականացվող համակարգային փոփոխություններին` նշելով դրանց կյանքի կոչման ուղղությամբ Սինգապուրի հետ համագործակցության կարևորությունը:
Սինգապուրի խորհրդարանի խոսնակն ընդգծել է երկկողմ պատմական ու մշակութային կապերի առկայության փաստն ու ավելացրել, որ դրանք լավ հիմք են կառավարությունների ու խորհրդարանների միջև համագործակցությանը նոր ազդակ հաղորդելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանը Թան Չուան-Ջինին է փոխանցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի` Հայաստան այցելելու հրավերը, ինչը սիրով ընդունվել է: Զրուցակիցները նաև ընդգծել են միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի ձևավորման, ինչպես նաև խորհրդարանականների` միջազգային հարթակներում սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև տարբեր ոլորտներում Սինգապուրի զարգացման փորձին և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի:

Пашинян обсудил с председателем парламента Сингапура перспективы развития двусторонних связей
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретился с председателем парламента Сингапура Тан Чуан-Джином. До встречи премьер-министр сделал запись в книге почетных гостей.
“Добро пожаловать в Сингапур, г-н премьер-министр. Спасибо за посещение парламента. Мы убеждены, что Ваш визит в Сингапур будет способствовать развитию и расширению дружественных связей с Арменией”, - отметил Тан Чуан-Джин.
Никол Пашинян отметил важность визита в Сингапур и отметил, что все встречи прошли в эффективной, деловой и дружественной атмосфере.
“Мы заинтересованы в развитии связей с Вашей страной, в том числе и в политической и в экономической сферах”,- сказал премьер-министр, подчеркнув необходимость стимулирования сотрудничества между предпринимателями. В этом плане глава правительства отметил важность подписания Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и Сингапуром и его ратификации в кратчайшие сроки. Премьер-министр коснулся приоритетов правительства и осуществляемых в Армении системных изменений, отметив важность сотрудничества с Сингапуром в направлении их реализации.
Спикер парламента Сингапура подчеркнул факт наличия двусторонних исторических и культурных связей и добавил, что они являются хорошей основой для придания нового импульса сотрудничеству между правительствами и парламентами.
Никол Пашинян передал Тан Чуан-Джину приглашение председателя Национального собрания Армении Арарата Мирзояна посетить Армению, что было с удовольствием принято. Собеседники также подчеркнули необходимость формирования межпарламентской группы дружбы, а также тесного сотрудничества парламентариев на международных платформах.
В ходе встречи стороны коснулись также опыта развития Сингапура в различных сферах и вопросов, представляющих взаимный интерес.