16 տարի շարունակ Իտալիայում անցկացվող «Արագած» երաժշտական փառատոնը Հայաստանում կանցկացվի (տեսանյութ)
16 տարի շարունակ Իտալիայում անցկացվող «Արագած» միջազգային երաժշտական փառատոնը այս տարի կանցկացվի Երևանում՝ հուլիսի 8-ին։ Ելույթ կունենան 15 հայտնի երաժիշտներ աշխարհի տարբեր անկյուններից։
Նրանք հանդես կգան 20 համերգով, որից 14-ի ժամանակ ելույթ կունենան պրոֆեսորները, իսկ 6-ին՝ ուսանողները: Համերգների մուտքն ազատ է։
Փառատոնի հիմնադիր և թավջութակահար Վահրամ Սարաջյանը նշում է, որ համերգին ելույթ ունեցող ուսանողների թիվը քիչ է. Հայաստանի տեղը չգիտեն։ «Նրանք վախենում են՝ կարծում են, որ Հայաստանը Իրանի, Իրաքի մոտ է, մի քիչ վտանգավոր է: Շատ ծնողներ չեն ուզում թողնել երեխաներին, բայց ինձ թվում է, որ այս տարին անցնի, կամաց-կամաց ուսանողները կավելանան»,- ասաց Վահրամ Սարաջյանը:

В Армении состоится зыкальный фестиваль “Арагац”, который проводится в Италии 16 лет подряд (видео)
Международный музыкальный фестиваль “Арагац”, который проводится в Италии 16 лет подряд, в этом году пройдет в Ереване, 8-го июля. Выступят 15 известных музыкантов из разных уголков мира.
Они выступят с 20 концертами, во время 14 из которых выступят профессоры, а 6-и – студенты. Вход на концерты свободный.
Основатель фестиваля виолончелист Ваграм Сараджян отмечает, что число студентов, выступающих на концерте, немногочисленно, они не знают, где находится Армения. “Они боятся, думают, что Армения близко к Ирану, Ираку, немного опасно. Многие родители не хотят отпускать детей, но мне кажется, что пройдет этот год и постепенно число студентов увеличится”, - сказал Ваграм Сараджян.