Արժանի չեն մեկնաբանության. Դավիթ Հարությունյանը՝ Վահե Գրիգորյանի հայտարարությունների մասին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի համար անընդունելի է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից դատարանների շրջափակման կոչը։
Անդրադառնալով Վահե Գրիգորյանի՝ Սահմանադրական դատարանի շուրջ արված հայտարարություններին` նա ասաց, որ դրանք անհեթեթ են և արժանի չեն մեկնաբանության։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է «Մարտի 1»-ի գործը քննվի անցումային արդարադատության շրջանակներում, Հարությունյանը պատասխանեց, որ չի կարծում, որ այդպիսի անհեթեթություն կլինի, և որ դա կհակասի ՀՀ Սահմանադրությանը։
Դիտարկմանը, թե Անցումային արդարադատության միջազգային կենտրոնի փորձագետ Ռուբեն Կարանզան անցումային արդարադատության վերաբերյալ խորհրդարանական լսումների ժամանակ անդրադարձել էր նաև «Մարտի 1»-ին և Թվիթերում գրառում էր կատարել նաև դրա վերաբերյալ, իրավաբանն ասաց, որ Կարանզան քաղաքական գնահատականներ է հնչեցրել, և «այդպիսի միջազգային փորձագետների կարծիքների հետ» հաշվի չի նստում։

Не достойны комментария: Давид Арутюнян о заявлениях Вагэ Григоряна (видео)
Поддержи А1+!Для министра юстиции Давида Арутюняна неприемлем призыв премьер-министра Никола Пашиняна о блокаде судов.
Обратившись к заявлениям Вагэ Григоряна о Конституционном суде, он сказал, что они нелепы и не заслуживают комментария.
На вопрос, может ли дело «1-го Марта» расследоваться в рамках переходной юстиции, Арутюнян ответил, что не думает, что будет такая нелепость, и что это будет противоречить Конституции.
На наблюдение, что эксперт Международного центра переходной юстиции Рубен Каранзя во время парламентских слушаний относительно переходной юстиции обратился также к «1-му Марту» и сделал запись в Твиттере об этом, юрист сказал, что Каранза озвучил политические оценки, и он не считается с «мнениями таких международных экспертов».