Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում համագործակցության և, մասնավորապես, Երևանում ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք ԵԱՏՄ գագաթնաժողովի անցկացման հետ կապված հարցեր:
Տվյալ համատեքստում շոշափվել են նաև ԵԱՏՄ արտաքին կապերի ընդլայնման հետ կապված մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի մասին պայմանագրի ստորագրման հեռանկարները:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին շնորհավորել է Եվրոպական երկրորդ խաղերը մեծ հաջողությամբ անցկացնելու կապակցությամբ և ուրախությամբ նշել այդ մրցումներում հայ մարզիկների հաջողությամբ մասնակցելու փաստը:
Վարչապետը նաև շնորհավորել է Բելառուսի ազգային տոնի կապակցությամբ և այդ առիթով լավագույն մաղթանքներ հղել բարեկամ բելառուս ժողովրդին:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с Александром Лукашенко
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Беларуси Александром Лукашенко.
В ходе телефонного разговора были обсуждены вопросы сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза и, в частности, вопросы, связанные с проведением саммита ЕАЭС в Ереване 1 октября сего года.
В данном контексте был затронут также ряд вопросов, связанных с расширением внешних связей ЕАЭС, в том числе перспективы подписания договора о свободной торговле между ЕАЭС и Сингапуром.
Премьер-министр Никол Пашинян поздравил Александра Лукашенко с успешным проведением II Европейских игр и с удовлетворением отметил факт успешного участия армянских спортсменов в этих соревнованиях.
Премьер-министр также поздравил с Национальным праздником Беларуси и по этому случаю направил наилучшие пожелания дружественному белорусскому народу