Արմեն Սարգսյանը ներկա է գտնվել Եվրոպական երկրորդ խաղերի փակման արարողությանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Բելառուսի Հանրապետությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 30-ի երեկոյան, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ, Մինսկի «Դինամո» մարզադաշտում ներկա է գտնվել Եվրոպական երկրորդ խաղերի փակման հանդիսավոր արարողությանը:
Եվրոպական խաղերն անցկացվում են 4 տարին մեկ անգամ։ Երկրորդ խաղերին 15 մարզաձևում մրցում էր շուրջ 4000 մարզիկ՝ 50 երկրից: Հայաստանի մարզիկներն այս խաղերում նվաճել են 11 մեդալ, որից 5-ը՝ ոսկե։

Армен Саркисян присутствовал на церемонии закрытия Вторых Европейских игр (видео)
Поддержи А1+!Находящийся с рабочим визитом в Республике Беларусь президент Республики Армения Армен Саркисян вечером 30 июня вместе с президентом Беларуси Александром Лукашенко, президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном на минском стадионе “Динамо” присутствовал на торжественной церемонии закрытия Вторых Европейских игр.
Европейские игры проводятся раз в 4 года. Во Вторых играх по 15 видам спорта соревновались 4000 спортсменов из 50 стран. Армянским спортсменам в этом году удалось завоевать 11 медалей, 5 из которых – золотые.