«Իմ քայլը» խմբակցությունը ԲԴԽ անդամի թեկնածու է առաջադրել Աննա Մարգարյանին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Աննա Ռազմիկի Մարգարյանին:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի ընտրության հարցը կքննարկվի հունիսի 28-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարված Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի ավարտից անմիջապես հետո ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանում»,-նշված է խորհրդարանի ղեկավարի հայտարարության մեջ:

Парламентская фракция “Мой шаг” выдвинула кандидатом в члены ВСС Анну Маргарян
Парламентская фракция “Мой шаг” выдвинула кандидатом в члены Высшего судебного совета Анну Размиковну Маргарян. С соответствующим заявлением выступил председатель НС Арарат Мирзоян.
В заявлении говорится: "Согласно ч.2 ст.144 конституционного закона РА “Регламент НС”, парламентская фракция “Мой шаг” выдвинула кандидатом в члены Высшего Судебного Совета (ВСС) Анну Размиковну Маргарян.
Согласно ч.5 ст.144  конституционного закона РА “Регламент НС”, вопрос избрания члена ВСС будет обсужден сразу же по завершении   проводимой 28 июня по инициативе Правительства РА внеочередной сессии НС – на созываемой по инициативе депутатов НС внеочередной сессии”.