ԵԽ բարձրաստիճան պաշտոնյան՝ Նախագահականում (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գաբրիելա Բատաինի–Դրագոնիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ 2019-2022թ. Գործողությունների ծրագրին, որի պաշտոնական մեկնարկի արարողությունը կայացել է այսօր:
Գաբրիելա Բատաինի–Դրագոնին նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել ծրագրի ուղղությունները՝ նշելով, որ Եվրոպայի խորհուրդը պատրաստակամ է աջակցություն ցացաբերել Հայաստանի իշխանությունների նախաձեռնած բարեփոխումներին:
Նախագահ Սարգսյանը գնահատելի է համարել Եվրոպայի խորհրդի շարունակական աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման գործում: Նա միաժամանակ ընդգծել է, որ բարեփոխումների վերջնական նպատակը քաղաքացիների վստահության ձևավորումն է այդ ինստիտուտների նկատմամբ:

Высокопоставленный чиновник СЕ в президентской резиденции (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял 17 июня принял заместителя генерального секретаря Совета Европы Габриэллу Баттаини-Драгони и возглавляемую ею делегацию.
На встрече был затронут План действий Армения-Совет Европы на 2019-2022 гг., официальная церемония старта которого состоялась сегодня.
Габриэлла Баттаини-Драгони представила президенту Саркисяну направления программы, отметив, что Совет Европы готов поддержать инициированные властями Армении реформы.
Президент Саркисян высоко оценил постоянную поддержку Совета Европы развитию демократических институтов в Армении. В то же время он подчеркнул, что конечной целью реформ является формирование доверия граждан к этим институтам.