Նախագահն ընդունել է Հայաստանում ԳԴՀ դեսպան Մաթիաս Քիսլերին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մաթիաս Քիսլերին, ով Հայաստանում ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ տարբեր, այդ թվում՝ ամենաբարձր մակարդակի փոխայցելությունները նոր լիցք են հաղորդում երկու բարեկամ երկրների կապերին և տարբեր ոլորտներում համագործակցությանը: Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Քիսլերին՝ երկկողմ հարաբերությունների խորացման գործում ունեցած ներդրման համար և հաջողություններ մաղթել դիվանագետին:
Դեսպան Քիսլերը ասել է, որ իր երկիր է վերադառնում որպես Հայաստանի լավ բարեկամ և շարունակելու է հնարավորինս օգտակար լինել երկու պետությունների ու ժողովուրդների հարաբերությունների զարգացմանը:

Президент принял посла ФРГ в Армении Маттиаса Кислера (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Федеративной Республики Германия в Армении Матиаса Кислера, который завершает свою дипломатическую миссию в Армении.
Армен Саркисян отметил, что различные, в том числе высокого уровня взаимные визиты придают новый импульс отношениям между двумя дружественными странами и сотрудничеству в разных сферах. Президент поблагодарил посла Кислера за его вклад в углубление двусторонних отношений и пожелал успехов дипломату.
Посол Кислер сказал, что вернется в свою страну в качестве хорошего друга Армении и будет и впредь полезен для развития отношений между двумя государствами и народами.