Ինչով է պայմանավորված Սասուն Միքայելյանի՝ վարչության կազմում չընդգրկվելը՝ ըստ Արարատ Միրզոյանի (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը բացառում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ գրոհ է իրականացվում: Ինչպես նախկին նախագահը, վարչապետը և այլ պաշտոնատար անձինք են հրավիրվում հարցաքննության, այնպես էլ ԲՀԿ ղեկավարն է հրավիրվել, ասում է նա։
«Ի վերջո, օրենքը բոլորի համար է, և օրենքի առաջ բոլորը հավասար են: Եթե որևէ գործի քննության շրջանակում իրավապահ մարմինը անհրաժեշտություն է գտնում հրավիրել՝ տեղեկություններով կիսվելու համար, ապա այդ մարդը պարտավոր է գնալ և իր կարծիքն ասել»,- ասաց Արարատ Միրզոյանը:
Անդրադառանալով երեկ տեղի ունեցած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նոր վարչության ընտրություններին՝ ԱԺ փոխխոսնակն ասաց, որ իր համար որոշ անդամների ընտրությունը սպասելի էր, որոշներինը՝ ոչ: Սուրեն Պապիկյանն էլ, նրա խոսքով, լավ թեկնածու էր վարչության նախագահի համար:
Սասուն Միքայելյանի՝ վարչության կազմում չընդգրկվելը Արարարտ Միրզոյանը ոչ մի բանի հետ չի պայմանավորում: Դիտարկմանը, թե հնարավո՞ր է՝ դա պատասխան լիներ Սասուն Միքայելյանին, կապված՝ Աբովյանի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգոր Գուլյանին չաջակցելու հետ, Արարատ Միրզոյանը վրդդովվեց և ընդգծեց, որ ամեն ինչի մեջ «7 հարկանի պատճառներ» փնտրել պետք չէ:
«Այստեղ վիրավորական բան կա, այսինքն՝ նշանակում է՝ այս ընտրության արդյունքը կանխորոշված էր ինչ-որ իքս մարդու, ենթադրաբար Նիկոլ Փաշինյանի կողմից, և քանի որ ինչ-որ պահի չի գոհացրել Նիկոլ Փաշինյանին կամ այլ խմբի, որը «ասոբի պրիբլիժոննի կ իմպերատորու», իրենք որոշել են, որ Սասուն Միքայելյանը չպիտի լինի, և բոլոր պատվիրակներին ասել են՝ այսպես կքվեարկեք: Սա՞ է ամբողջը»,- եզրափակեց նա:

Чем обусловлено то, что Сасун Микаелян не вошел в состав правления по мнению Арарата Мирзояна (видео)
Председатель Национального собрания Арарат Мирзоян исключает, что по отношению к главе фракции “Процветающая Армения” Гагику Царукяну организуется атака. Как бывший президент, премьер-министр и прочие должностные лица вызываются на допрос, так же был вызван глава ППА, говорит он.
«В конце концов, закон существует для всех, и все равны  перед законом. Если в рамках расследования какого-либо дела правоохранительный орган считает необходимым вызвать для того, чтобы поделиться информацией, этот человек обязан пойти и высказать свое мнение»,- сказал Арарат Мирзоян.
Обратившись ко вчерашним выборам нового правления партии “Гражданский договор”, вице-спикер НС сказал, что для него избрание некоторых членов было ожидаемых, а других – нет. Сурен Папикян, по его словам, был хорошим кандидатом в председатели правления.
То, что Сасун Микаелян не вошел в состав правления, Арарат Мирзоян ничем не обуславливает. На наблюдение, что возможно ли это ответ Сасуну Микаеляну, в связи с тем, что он не поддержал кандидата в мэры Абовяна Григора Гуляна, Арарат Мирзоян возмутился и подчеркнул, что не нужно во всем искать “7-этажные причины”.
“Здесь есть оскорбительный момент, т. е. значит, что результаты этих выборов были предопределены каким-то человеком, предположительно Николом Пашиняном, и поскольку какой-то момент не устроил Никола Пашиняна или ту группу, которая “особо приближенная к императору”, они решили, что Сасуна Микаеляна не должно быть, и всем депутатам сказали: голосуйте таким образом. Это все?” – завершил он.