Հայկ Մարությանն առաջին պաշտոնական այցով մեկնել է Արցախ
Հունիսի 13-ին և 14-ին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունը առաջին պաշտոնական այցով կգտնվի Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Երևանի քաղաքապետը հանդիպումներ կունենա Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ: Կքննարկվեն հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:  Այցի շրջանակում տեղի կունենա նաև «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» խմբի համերգը:

Мэр Еревана Айк Марутян с первым официальным визитом выехал в Арцах
Делегация, во главе с мэром Еревана Айком Марутяном, 13 и 14 июня с первым официальным визитом будет находиться в столице Республики Арцах Степанакерте.
Мэр Еревана встретится с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном и мэром Степанакерта Суреном Григоряном.
Будут обсуждены  программы сотрудничества между столицами двух армянских государств и предстоящие задачи. В рамках визита состоится также концерт детского хора “Маленькие певцы Армении”.