Նախկին նախարարին դուր չի գալիս ներկա նախարարի բացակա լինեը
Ազգային ժողովում մեկնարկել է առողջապահության և սոցիալական հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետայի հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը:
Օրակարգում 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվությունն է: Զեկուցողները Ֆինանսների, Առողջապահության, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարներն են, սակայն վերջին նախարարության նախարարը՝ Զարուհի Բաթոյանը,ներկա չէ:
Նրա փոխարեն զեկույցը ներկայացրեց նախարարի տեղակալ Սմբատ Սաիյանը: Այս փաստը դուր չեկավ հանձնաժողովների նիստը վարող Մանե Թանդիլյանին, նա տեղեկացրեց, որ 1 ամիս առաջ են տեղեկատվություն ուղարկել հանձնաժողովների ժամկետի մասին, որպեսզի նախարարները կարողանան իրենց գրաֆիկում տեղ հատկացնել այսօրվա քննարկմանը:
«Վարչապետի հրահանգով՝ բյուջեի կատարողականի ներկայացմանը պետք է ներկայանան նախարարները»,- շեշտեց Թանդիլյանը։

Бывшему министру не нравится отсутствие нынешнего министра
В Национальном собрании стартовало совместное заседание постоянных комиссий здравоохранения и по социальным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
На повестке годовые отчеты об исполнении государственного бюджета 2018г. Докладчики – министры финансов, здравоохранения, труда и по социальным вопросам, однако министр последнего министерства Заруи Батоян отсутствует.
Вместо нее доклад представил заместитель министра Смбат Саиян. Этот факт не понравился ведущей заседание комиссий Мане Тандилян, она сообщила, что 1 месяц назад она направила информацию о сроке комиссий, чтобы министры смогли уделить в своем графике место для сегодняшнего обсуждения.
«По распоряжению премьер-министра на представлении исполнительной части бюджета должны присутствовать министры»,- подчеркнула Тандилян.