Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության նախագահ Մարսելու Ռեբելու դե Սոուզային այդ երկրի ազգային տոնի՝ Պորտուգալիայի օրվա առթիվ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ հայ-պորտուգալական բարեկամական հարաբերությունները կնպաստեն նորարարության, գործարարության, մշակույթի և գիտության բնագավառներում երկկողմ կապերի ընդլայնմանը:
Հանրապետության նախագահը Մարսելու Ռեբելու դե Սոուզային մաղթել է ամենայն բարիք, իսկ Պորտուգալիայի ժողովրդին՝ հետագա բարգավաճում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Португалии
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Республики Португалия Марселу Ребелу де Соузе по случаю национального праздника этой страны - Дня Португалии.
Армен Саркисян выразил уверенность, что армяно-португальские дружественные отношения будут способствовать расширению двусторонних связей в сферах инноваций, предпринимательства, культуры и науки.
Президент республики пожелал Марселу Ребелу де Соузе всего наилучшего, а народу Португалии - дальнейшего процветания.