«Յանդեքս»-ի ղեկավարները վարչապետին են ներկայացրել Հայաստանում նոր նախագծեր իրականացնելու ծրագրերը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել «Յանդեքս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ելենա Բունինայի և գործադիր տնօրեն Տիգրան Խուդավերդյանի հետ:
«Յանդեքս» ընկերության ղեկավարները վարչապետին են ներկայացրել Հայաստանում իրենց ընթացքիկ ծրագրերն ու առաջիկայում նախատեսվող նախագծերը: Նրանք նշել են, որ շահագրգռված են մեր երկրում «Յանդքս»-ի գործունեության ընդլայնմամբ ու պատրաստ են Հայաստանի կառավարության հետ սերտ համագործակցության: Մասնավորապես, նրանք նշել են, որ «Յանդեքս»-ը հայկական շուկային պատրաստվում է առաջարկել նոր ծառայություններ, մասնավորապես, զբոսաշրջության և փոքր բիզնեսի զարգացման ոլորտներում:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է «Յանդեքս»-ի ղեկավարների ծրագրերը և նշել, որ կառավարությունը խրախուսում է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող ընկերությունների գործունեության զարգացումն ու ընդլայնումը մեր երկրում: Գործադիրի ղեկավարի խոսքով` կառավարությունը պատրաստ է «Յանդեքս»-ի հետ քննարկել տարբեր ծրագրերի իրականացման հնարավորություններն ու իր գործիքակազմերի շրջանակում օժանդակել դրանց իրականացմանը:

Руководители “Яндекса” представили премьер-министру программы по реализации в Армении новых проектов (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в рамках Санкт-Петербургского международного экономического форума встретился с генеральным директором компании “Яндекс” Еленой Буниной и исполнительным директором Тиграном Худавердяном.
Руководители компании “Яндекс” представили премьер-министру свои текущие программы в Армении и предстоящие проекты. Они отметили, что заинтересованы в расширении деятельности “Яндекс” в нашей стране и готовы к тесному сотрудничеству с правительством Армении. В частности, они отметили, что “Яндекс”собирается предложить армянскому рынку новые услуги в сферах туризма и развития малого бизнеса.
Премьер-министр Пашинян приветствовал программы руководителей "Яндекс" и отметил, что правительство в нашей стране поощряет развитие и расширение деятельности компаний, действующих в сфере высоких технологий. По словам главы правительства, правительство готово обсудить с “Яндекс” возможности реализации различных программ и в рамках своих полномочий содействовать их реализации.