Մանվել Գրիգորյանը կոմայից դուրս է եկել. Արսեն Մկրտչյան
Երկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանը կոմայից դուրս է եկել: Նա գտնվում է  Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում:  «Ա1+»-ի հետ զրույցում պաշտպան Արսեն Մկրտչյանն ասաց, որ  առավոտյան ժամը 11:00-ին  տեսակցել է  Մանվել Գրիգորյանին:
Արսեն Մկրտչյանը  և մյուս պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը նախկինում էլ 1 անգամ ահազանգել էին, որ Մանվել Գրիգորյանին տեղափոխեն  քաղաքացիական հիվանդանոց, սակայն չէին տեղափոխել:
«Այս անգամ ծանր էր վիճակը՝ տեղափոխեցին»,- նկատեց պաշտպանը և հավելեց.
Մանվել Գրիգորյանի առողջության կտրուկ վատացումը, ըստ Արսեն Մկրտչյանի՝  դա պայմանավորված է նրանով, որ Գրիգորյանը վերջին 2 օրերի ընթացքում բուժօգնություն չի ստացել:
«Մեզ ուզում էին համոզել, որ 150-200 հոգու թողունակություն ունեցող դատապարտյալների հիվանդանոցը Հայաստանի լավագույն կլինիկաներից մեկի հետ համեմատ կարող է  նույն բուժօգնությունը տրամադրել»,- ասաց Արսեն Մկրտչյանը:
Հիշեցնենք, որ այս գիշեր, քրեակատարողական հիմնարկում Մանվել Գրիգորյանի վիճակը կտրուկ վատացել էր, նրան տեղափոխել էին  Գրիգոր Լուսավորիչ հիվանդանոց:

Манвел Григорян вышел из комы: Арсен Мкртчян
Бывший председатель Союза добровольцев Еркрапах Манвел Григорян вышел из комы. Он находится в реанимационном отделении Медицинского центра Григор Лусаворич. В беседе с «А1+» адвокат Арсен Мкртчян сказал, что в 11:00 утра он встретился с Манвелом Григоряном.
Арсен Мкртчян и другой адвокат Левон Багдасарян и ранее однажды сообщали, чтобы Манвела Григоряна переместили в гражданскую больницу, однако не переместили.
«На этот раз ситуация была тяжелой – переместили», - отметил адвокат и добавил:
Резкое ухудшение здоровья Манвела Григоряна, по словам Арсена Мкртчяна, обусловлено тем, что Григорян за последние 2 дня не получал медицинской помощи.
«Нас хотели убедить, что больница для осужденных с пропускной способностью 150-200 человек по сравнению с одной из лучших клиник Армении может предоставить такую же медицинскую  помощь», - сказал Арсен Мкртчян.
Напомним, что этой ночью в уголовно-исполнительном учреждении состояние Манвела Григоряна резко ухудшилось, его перевезли в больницу Григор Лусаворич.