Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի թագավոր Կարլ Գուստավ Տասնվեցերորդին՝ երկրի Ազգային տոնի կապակցությամբ:
«Շվեդիան Հայաստանի վստահելի ու կայուն գործընկերներից է և մեր երկրում ընթացող ժողովրդավարական գործընթացների, ինչպես նաև Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների խորացման ակտիվ աջակիցը»,- ասվում է նախագահի ուղերձում։
Արմեն Սարգսյանը Կարլ Գուստավ Տասնվեցերորդին և արքայական ընտանիքին քաջառողջություն, իսկ Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա զարգացում և բարօրություն է մաղթել :

Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Швеции, Карлу Густаву Шестнадцатому
Поддержи А1+!Президент Республики Армения, Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Швеции Карлу Густаву Шестнадцатому по случаю Национального праздника страны.
“Швеция является одним из надежных и стабильных партнеров Армении и активным сторонником демократических процессов в нашей стране, а также углубления отношений Армения - ЕС”,- говорится в послании президента.
Армен Саркисян пожелал Карлу Густаву Шестнадцатому и королевской семье крепкого здоровья, а дружественному народу Швеции - дальнейшего развития и благоденствия.