Նախագահը տիկնոջ հետ այցելել է Միացյալ Թագավորության դեսպանություն (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու պաշտոնական ծննդյան օրվան ընդառաջ այսօր այցելել են Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանություն:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին և դեսպանատան ամբողջ անձնակազմին:
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը ընդգծել են երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:

Президент с супругой посетили посольство Соединенного Королевства (видео)
Президент Республики Армения, Армен Саркисян и госпожа, Нуне Саркисян в преддверии национального праздника Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии - официального дня рождения королевы Елизаветы II посетили посольство Соединенного Королевства в Армении.
Армен Саркисян поздравил посла Соединенного Королевства в Армении - Джудит Фарнуорт и весь персонал посольства.
Президент республики Армен Саркисян и посол Джудит Фарнуорт подчеркнули необходимость расширения двусторонних отношений.