Օրացույց.4-ը հունիսի. «Գողականների ԱԺ է լինում» (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻշխանությունը մտադիր է վաճառել կոնյակի գործարանը։ Ընդդիմությունը դա համարում է ազգային արժեքի ոչնչացում եւ մտադիր է ԱԺ արտահերթ նստաշրջան հրավիրել։ Երբ ստորագրությունների բավարար քանակն ապահովվել էր, հանկարծ 4 պատգամավոր հետ վերցրեց ստորագրությունը՝ տապալելով արտահերթի կայացումը։
1998-ի հունիսի 4-ի՝ Արշակ Սադոյանի բնորոշմամբ՝ իշխանությունը բազար-բլոտ է խաղում։
2000 թվականի այս օրը Երեւանում կայացավ միջազգային 2-րդ ջազ փառատոնը՝ առաջին մեծության աստղ Չիկ Կորեայի մասնակցությամբ։ Հանդիսատեսը աշխարհահռչակ երաժիշտների կատարումներին զուգահեռ հիացավ նաեւ 12-ամյա գյումրեցի Տիգրան Համասյանի չքնաղ մատուցմամբ։ Այդ պահին արդեն մասնագետները համոզված էին, որ Համասյան ազգանունը շուտով հայտնի է դառնալու ամբողջ աշխարհում։
Հայկոմկուսի կարկառուն ներկայացուցիչներից Խորեն Սարգսյանը 2001-ի հունիսի 4-ին հերքում էր տեղեկությունները, թե Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Վրաստանի կոմունիստական կուսակցությունները համատեղ հանդես են գալու «Կարմիր կամուրջ» նախաձեռնությամբ։
2001-ի այս օրը հայտարարվեց, որ Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպությանն անդամակցելու համար Հայաստանը պարտավոր է հարկային արտոնություններ սահմանել ներկրողների համար։
2012-ի հունիսի 4-ին ՀՌԱԿ եւ Արմենական ռամկավար կուսակցությունների միավորմամբ մեր երկրում հիմնադրվեց Ռամկավար ազատական կուսակցությունը։ Նոր կուսակցության ղեկավար Հակոբ Ավետիքյանը հայտարարեց, որ գիտե, թե որն է Հանրապետական կուսակցության հաջողության բանալին եւ ինքը հետեւելու է իշխող կուսակցության օրինակին։
2012-ի այս օրը ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը Հայաստանում մասնակցեց մարդու իրավունքների ոլորտում մրցանակների հանձնման արարողությանը, որ գործընկեր կառույցների հետ նախաձեռնել էր ԱՄՆ դեսպանությունը։ Երեւանում անցկացրած պաշտոնական հանդիպումների ժամանակ նա կարեւորեց Լեռնային Ղարաբաղի հարցով խաղաղ բանակցությունների շարունակումը՝ վստահեցնելով, որ նույն կոչով Բաքվում էլ է հանդես գալու։
2013-ի այս օրն Ազատության հրապարակում սոցիալական պահանջներով նստացույց սկսեցին մի խումբ ազատամարտիկներ։

Календарь: 4-е июня: “Бывает воровское НС” (видео)
Поддержи А1+!Правительство намерено продать коньячный завод. Оппозиция считает это уничтожением национальной ценности и намерено созвать внеочередное заседание НС. Когда было обеспечено достаточное количество подписей, вдруг 4 депутага отозвали подписи, сорвав внеочередное заседание.
Согласно характеристики Аршака Садояна от 4-го июня 1998 года власти играют базар-блот.
4-го июня 1999-го Грант Багратян заявил, что состоялись позорные парламентские выборы, и он незамедлительно требует отставки Национального собрания, еще не начавшего работу. Безработные, живущие в тяжелых социальных условиях егвардцы сгорбились под грузом налогов.
В этот день 2000 года в Ереване состоялся 2-й международный джазовый фестиваль, при участии звезды первой величины Чик Кореи. Зритель, наряду исполнениями всемирно известных музыкантов, восхитился и великолепным исполнением 12-летнего гюмрийца Тиграна Амасяна. В тот момент специалисты уже были уверены, что фамилия Амасяна вскоре станет известна во всем мире.
Один из ярких представителей Коммунистической партии Армении Хорен Саргсян 4-го июня 2001 года опровергает информацию о том, что коммунистические партии Армении, Азербайджана и Грузии совместно выступят с инициативой “Красный мост”.
В этот день 2001 года было объявлено, что для членства во Всемирной торговой организации Армения обязана установить налоговые льготы для импортеров.
4-го июня 2012 года, посредством объединения ЛПРА и партии Арменак рамкавар в нашей стране была учреждена Либеральная партия Рамкавар. Глава новой партии Акоп Аветикян заявил, что знает, в чем секрет успеха Республиканской партии и он будет следовать примеру правящей партии.
В этот день 2012 года госсекретарь США Хиллари Клинтон в Армении приняла участие в церемонии вручения призов в области прав человека, которую с партнерскими структурами инициировало посольство США. Во время проведенных в Ереване официальных встреч она отметила важность продолжения мирных переговоров по вопросу Нагорного Карабаха, заверяя, что с тем же призывом она выступит и в Баку.
В этот день 2013 года на Площади свободы группа воинов-освободителей начали сидячую забастовку с социальными требованиями.