Քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳՆ-ների միջև
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲելգրադում Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի գերատեսչությունների միջև կայացան քաղաքական խորհրդակցություններ: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը, սերբականը` Սերբիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Նեմանյա Ստևանովիչը (Nemanja Stevanovic):
Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվեց հայ-սերբական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ՝ Երևանում և Բելգրադում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների հիմնադրման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական, մշակութային, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացման, ինչպես նաև՝ մուտքի արտոնագրային ռեժիմի ազատականացման վերաբերյալ:
Կողմերն անդրադարձան նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող խնդիրներին և միջազգային կառույցներում երկկողմ փոխգործակցությանը:
Ավետ Ադոնցը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները՝ կարևորելով նաև հարցի առնչությամբ ԵՄ-ի կողմից լիակատար աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին:

Политические совещания между МИД Армении и Сербии
Поддержи А1+!В Белграде между внешнеполитическими ведомствами Армении и Сербии состоялись политические совещания. Армянскую делегацию возглавлял министра ИД Армении Авет Адонц, сербскую – госсекретарь МИД Сербии Неманья Стеванович (Nemanja Stevanovic).
На совещании обсуждался широкий круг вопросов, относящихся к развитию армяно-сербских отношений: относительно основания дипломатических представительств в Ереване и Белграде, расширения правового-договорного поля, активизации торгово-экономических культурных, межпарламентских связей, а также либерализации режима въездных виз.
Стороны также затронули проблемы региональной и международной повестки, представляющие взаимный интерес, и двухстороннее сотрудничество в международных структурах.
Авет Адонц представил последнее развитие событий по урегулированию карабахской проблемы, отмечая важность полной поддержки ЕС усилий сопредседателей Минской группы ОБСЕ.