ՀՀ ՊՆ-ն հողատարածքը վաճառել է շուկայականից ցածր գնով. պետությանը պատճառված վնասը կազմում է 51.500.000 ՀՀ դրամ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՊՆ-ն հողատարածքը վաճառել է շուկայականից ցածր գնով. պետությանը պատճառված վնասը կազմում է 51.500.000 ՀՀ դրամ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ՀԿԳ քննության վարչության վարույթում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով նախաքննության ընթացքում բացահայտվել է, որ պետությանը պատճառվել է շուրջ 51.500.000 ՀՀ դրամի վնաս:
Մասնավորապես՝ 2015թ. հոկտեմբերին ՀՀ ՊՆ-ի կողմից ուղղակի վաճառքի ձևով՝ 38.000.000 ՀՀ դրամով, օտարվել է Երևան քաղաքում գտնվող հողատարածք, սակայն նախաքննության ընթացքում նշանակված դատաապրանքագիտական, դատաշինարարատեխնիկական և դատահաշվապահական համալիր փորձաքննության եզրակացության համաձայն՝ հողատարածքի միջին շուկայական գինը, օտարման օրվա դրությամբ, կարող էր կազմել շուրջ 89.500.000 ՀՀ դրամ:

МО Армении продало земельный участок по цене ниже рыночной, ущерб, нанесенный государству, составляет 51.500.000 драмов
Поддержи А1+!В ходе предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному по признакам части 1 статьи 375 Уголовного кодекса РА в следственном управлении главного военного следственного управления Следственного комитета РА, было выявлено, что государству причинен ущерб в размере 51.500.000 драмов РА.
В частности, в октябре МО РА в форме прямой продажи за 38.000.000 драмов был отчужден земельный участок, находящийся в Ереване, однако, согласно заключению судебно-товароведческой, судебно-строительно-технической и судебно-бухгалтерской экспертизы, средняя рыночная цена земельного участка, по состоянию на день отчуждения, могла составить около 89.500.000 драмов.