Հայաստանից և Արցախից 500 երեխա երկու օր կմասնակցեն հունիսմեկյան միջոցառումների
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվան ընդառաջ՝ մայիսի 31-ին Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերից և Արցախից 9-13 տարեկան շուրջ 500 երեխաներԵրևանի տարբեր վայրերում մասնակցել են տոնական միջոցառումների:
Տոնական միջոցառումների շրջանակում երեխաների առաջին կանգառը եղել է «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոնի «ԿինոՊարկ» կինոթատրոն, որտեղ նրանք դիտել են «Ընտանի կենդանիների գաղտնի կյանքը-2» անիմացիոն ֆիլմը։ Կինոդիտումից հետո երեխաների մի խումբն այցելել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, որտեղ նրանք շրջել են կենտրոնով, ծանոթացել նորարարական տեխնոլոգիաներին և մասնակցել հատուկ դասընթացի։ Մեկ այլ խումբ այցելել է «Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոց» ու դպրոցի մարզիչների օգնությամբ սովորել սառույցի վրա պարելու նրբությունները։ Օրվա հերոսների մեկ այլ խումբն այցելել է Երևանի ֆուտբոլի ակադեմիա: Նրանք հանդիպել են Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ Գևորգ Ղազարյանի, Ռումյան Հովսեփյանի և Մ19 տարեկանների հավաքականի մարզիչ Արթուր Ոսկանյանի հետ և ստացել ֆուտբոլիստների մակագրությամբ գնդակներ։ Մեկ այլ խումբ էլ այցելել է Երևանի կենդանաբանական այգի։ Տոնական միջոցառումների շրջանակում երեխաներն այցելել են նաև «Տաշիր պիցցա» սննդի կենտրոն։

500 детей из Армении и Арцаха на протяжении двух дней будут принимать участие в первоиюньских мероприятиях
Поддержи А1+!По инициативе супруги премьер-министра РА, председателя совета попечителей благотворительных фондов «Мой шаг» и «City of smile Город улыбок» Анны Акопян, в преддверии Международного дня защиты прав детей, 31-го мая, около 500 детей в возрасте 9-13 лет из приграничных сел Армении и Арцаха в различных местах Еревана приняли участие в праздничных мероприятиях.
В рамках праздничных мероприятий первой остановкой детей был кинотеатр «КиноПарк» Торгового центра «Ереван Мол», где они посмотрели анимационный фильм «Тайная жизнь домашних животных-2». После просмотра кинофильма группа детей посетила Центр креативных технологий «Тумо», где они обошли центр, ознакомились с инновационными технологиями и приняли участие в особом тренинге. Другая группа посетила «Ереванскую школу фигурного катания и хоккея» и при помощи тренеров школы научилась тонкостям танца на льду. Другая группа героев дня посетила Ереванскую футбольную академию. Они встретились с футболистами национальной сборной Армении по футболу Геворгом Казаряном, Румяном Овсепяном и с тренером сборной М19 Артуром Восканяном и получили мячи с подписью футболистов. Другая группа посетила Ереванский зоопарк. В рамках праздничных мероприятий дети также посетили центр питания «Ташир пицца».