Բացահայտվել է Լեփսիուս փողոցում տեղի ունեցած սպանության, սպանության փորձի դեպքը. կալանավորվել է մեկ անձ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով կատարված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են 23-ամյա երիտասարդի սպանության, ինչպես նաև 26-ամյա երկու երիտասարդների նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի հանգամանքները: Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը կալանավորվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2019թ. ապրիլի 15-ին հրազենային վիրավորումով   «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» ՓԲԸ է տեղափոխվել 1993 և 1996 թվականներին ծնված երկու երիտասարդ: 1996 թվականին ծնված երիտասարդը ստացած մարմնական վնասվածքներից հիվանդանոցում մահացել է: Նույն օրը հրազենային վիրավորումով «Քանաքեռ -Զեյթուն» ԲԿ է տեղափոխվել ևս մեկ երիտասարդ՝ ծնված 1993թ.:
Դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ երիտասարդները մարմնական վնասվածքները ստացել են Երևան քաղաքի Լեփսիուսի փողոցում, պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1996թ.:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 2019թ. ապրիլի 26-ին 23-ամյա երիտասարդը ներգրավվել էր որպես մեղադրյալ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը, և հայտարարվել հետախուզում:
Ձեռնարկված օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում մայիսի 23-ին վերջինս հայտնաբերվել է: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը վերահաստատվել է դատարանի կողմից:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու, միջադեպին հնարավոր առնչություն ունեցած այլ անձանց հայտնաբերելու և նրանց գործողություններին համապատասխան քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ։

Раскрыто убийство на улице Лепсиуса: арестован один человек
В результате неотложных следственных действий по уголовному делу, расследуемому в следственном отделе административных районов Канакер - Зейтун Следственного комитета РА, выяснены обстоятельства убийства 23-летнего молодого человека, а также попытки убийства двух 26-летних молодых людей. Предполагаемый преступник арестован.
Ранее Следственный комитет сообщал, что 15 апреля 2019 года в “Институт хирургии Микаэляна” с огнестрельными ранениями были доставлены двое молодых людей: в 1993г. р. и 1996 г. р. Молодой человек 1996 года рождения от полученных ранений в больнице скончался. В тот же день в МЦ “Канакер-Зейтун” с огнестрельным ранением был доставлен еще один молодой человек, 1993 года рождения.
В результате необходимых следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в рамках уголовного дела, возбужденного в следственном отделе административного района Канакер - Зейтун следственного управления города Еревана, выяснилось, что молодые люди получили телесные повреждения на улице Лепсиуса города Ереван, установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана 1996 года рождения.
На основании добытых доказательств  26 апреля  2019 г. 23-летний молодой человек был привлечен в качестве обвиняемого по пункту 1 части 2 статьи 34-104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА, в его отношении была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, он объявлен в розыск.
В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий 23 мая последний был обнаружен. Ему было предъявлено обвинение по статье 34-104, части 2, пункт 1 и статье 235, части 1 Уголовного кодекса РА. Суд подтвердил избранное в его отношении в качестве меры пресечения заключение под стражу.
Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры по обеспечению всестороннего, объективного и полного расследования всех обстоятельств инцидента, обнаружению других лиц, имевших возможное отношение к инциденту, и даче соответствующей уголовно-правовой оценки их действиям.