29 օձ դուրս է եկել մարդամեջ
ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ  ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում մայիսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 336 դեպք, որից 139-ը՝ արտակարգ:
Նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 137 կենցաղային կանչ, 57 հրդեհ, 60 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 6 և տուժել 70 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 6 քաղաքացի:
Քաղաքացիների կողմից արձանագրվել է օձերի նկատման 29 դեպք, որոնցից 15-ի դեպքում փրկարարների կողմից օձերը հայտնաբերվել են:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է նաև թունավորման 8 դեպք, որի հետևանքով տուժել է 9, զոհվել՝ 1 քաղաքացի:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգոն և պահպանել անվտանգության տարրական կանոնները:

29 змей вышли к людям
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС РА в период с 20-го по 26-е мая зарегистрированы 336 случаев, 139 из которых – чрезвычайные.
В указанный период зарегистрировано 137 бытовых вызовов, 57 пожаров, 60 дорожно-транспортных происшествий, вследствие чего погибли 6 и пострадали 70 человек, а в результате оперативных спасательных действий спаслись 6 граждан.
Граждане зарегистрировали 29 случаев обнаружения змей, в 15 из которых спасатели их нашли.
В течение месяца также зафиксированы 8 случаев отравления, вследствие чего пострадали 9 граждан, погиб 1.
Министерство ЧС РА призывает и в быту, и на дорогах быть по возможности бдительным и соблюдать элементарные правила безопасности.