Ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել 106 տրանսպորտային միջոց (տեսանյութ)
Մայիսի 24-ին, ժամը 15:00-ի դրությամբ, ճանապարհային ոստիկանության կարգախմբերը հանրապետության ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ են տեղափոխել 106 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 43-ը մայրաքաղաքում, իսկ 63-ը մարզերում: 71 մեքենա վարել են անչափահասներ, իսկ մնացածը՝ տարբեր իրավախախտումների՝ մեքենայի պատուհանից կախվելու, համապատասխան փաստաթղթեր չունենալու և այլ խախտումների համար:
Մինչ այս պահը շրջանավարտների մասնակցությամբ որևէ պատահար չի արձանագրվել:
Հիշեցնենք, որ «Վերջին զանգի» միջոցառումների հետ կապված՝ ճանապարհային ոստիկանությունն այսօր ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում հանրապետության ողջ տարածքում:

Дорожная полиция переместила на охраняемые особые территории 106 транспортных средств (видео)
Поддержи А1+!24-го мая, по положению на 15:00, дорожная полиция переместила на охраняемые особые территории дорожной полиции республики 106 транспортных средств, 43 из которых в столице, а 63 - в регионах. 71 автомобилями управляли несовершеннолетние, а остальные - за различные правонарушения: вывешивание из окна автомобиля, отсутствие соответствующих документов и др.
До настоящего момента не зарегистрировано происшествий с участием выпускников. Напоминаем, что в связи с мероприятиями “Последнего звонка”, дорожная полиция сегодня проводит усиленную службу по всей территории республики.