Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Վարչապետի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.  «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հնդկաստանի վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Հնդկաստանի ժողովուրդը սեփական ընտ­րու­թյամբ վերահաստատեց իր աջակցությունը Ձեր ծրագրերին և վստահությունը՝ Ձեր առաջնորդության սկզբունքներին: Մաղթում եմ Ձեզ շարունակական հա­ջո­ղու­թյուններ և նոր հանգրվաններ Հնդկաստանի աննախադեպ վերելքն առաջնոր­դելու ճանապարհին։
Մեր ժողովուրդների միջև դարերի խորքից եկող ամուր բարեկամությունը դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից հետո կայուն զարգա­ցում է ապրել:  Ուրախությամբ պետք է նշեմ  առևտրի, զբոսաշրջության և կրթու­թյան ոլորտներում մեր արդյունավետ համագործակցությունը: Վերջերս մեր երկրները նախաձեռնեցին նաև փոխգործակցություն ռազմատեխնիկական բնա­գավառում, ինչը նոր որակ է հաղորդում երկկողմ հարաբերություններին։ Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև փոխադարձ վստահության խորացումն ամուր հիմք կծառայի՝ բացահայտելու նոր փոխշահավետ հեռանկարներ և համա­գոր­ծակցության խոստումնալից ուղիներ։
Հայ-հնդկական օրակարգում առկա զարգացումները քննարկելու և ամրապնդելու նպատակով՝ սիրով հրավիրում եմ Ձեզ պետական այց կատարելու Հայաս­տանի Հանրապետություն՝ Ձեզ հարմար ժամկետում»։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Индиi Нарендре Моди
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди в связи с его переизбранием на пост премьер-министра. В послании, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю Вас с переизбранием на пост премьер-министра Индии. Народ Индии своим выбором подтвердил свою поддержку Вашим программам и доверие к Вашим принципам лидерства. Желаю Вам дальнейших успехов и новых достижений на пути беспрецедентного возвышения Индии.
Идущая из глубины веков прочная дружба наших народов стабильно развивается после установления дипломатических отношений между нашими странами. С радостью должен констатировать наше эффективное сотрудничество в сферах торговли, туризма и образования. Недавно наши страны инициировали сотрудничество также в военно-технической сфере, что придает новое качество двусторонним отношениям. Уверен, что укрепление обоюдного доверия между нашими народами станет прочной основой для выявления новых взаимовыгодных перспектив и многообещающих путей сотрудничества.
С удовольствием приглашаю Вас посетить Армению с государственным визитом в удобные для Вас сроки для обсуждения армяно-индийской  повестки и укрепления взаимодействия”.