Հայաստանի եւ Չինաստանի միջեւ մուտքի արտոնագրի պահանջը վերացվել է (տեսանյութ)
Այսօր կառավարության նիստի ժամանակ որոշվեց Հայաստանի եւ Չինաստանի միջեւ սովորական անձնագիր ունեցողների համար մուտքի արտոնագրի պահանջը փոխադարձաբար վերացնել:
Ըստ համաձայնագրի՝ նախատեսվում է, որ յուրաքանչյուր կողմի պետության վավեր անձնագրեր կրող քաղաքացիները, մյուս կողմի պետության տարածք մուտք գործելիս, դուրս գալիս կամ տարանցիկ երթեւեկելիս, ազատվում են մուտքի արտոնագրի պահանջից, իրենց մուտք գործելու ամսաթվից՝ մինչեւ 90 օր ժամկետով՝ 180 օրվա ընթացքում: Համաձայնագիրը կստորագրվի Չինաստանի արտգործնախարարի՝ առաջիկայում Հայաստան նախատեսված այցի շրջանակում։

Китайская компания откроет цех в Степанаване (видео)
Сегодня на заседании правительства также было решено взаимно устранить требование въездной визы для обладателей отдельных паспортов Армении и Китая.
Соглашением предусмотрено, что граждане, обладающие действующими паспортами каждой стороны, въезжая на территорию другого государства, выезжая или проезжая транзитом, освобождаются от требования въездной визы, с даты въезда сроком до 90 дней за 180 дней. Соглашения будут подписаны в рамках предстоящего визита министра иностранных дел Китая в Армению.