Հայաստանի երկու մարմնամարզիկներ կմասնակցեն «Դիտյատինի գավաթին»
Հայաստանի մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանն ու Գագիկ Խաչիկյանը կմասնակցեն Ռուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում մայիսի 22-26-ը կայանալիք մարմնամարզության «Դիտյատինի գավաթի» խաղարկությանը: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Պայքարը թիմային է: Թիմը բաղկացած է մեկական մեծահասակ եւ երիտասարդ մարմնամարզիկից: Նրանք հանդես են գալու եւ բազմամարտում, եւ անհատական գործիքների վրա:
Մեր մարմնամարզիկները մրցավայր են մեկնելու մարզիչ Աշոտ Գասպարյանի հետ, իսկ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը մրցաշարի մրցավարներից մեկը կլինի:

Двое гимнастов из Армении примут участие в “Кубке Дитятина”
Гимнасты из Армении Артур Давтян и Гагик Хачикян примут участие в розыгрыше  “Кубка Дитятина” по гимнастике, который состоится 22-26-го мая в российском городе Санкт-Петербург. От этом передает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Борьба является командной. Команда состоит из одного взрослого и молодого гимнаста. Они выступят в многоборье и на индивидуальных инструментах.
Наши гимнасты отправятся на место соревнований с тренером Ашотом Гаспаряном, а главный тренер сборной Акоп Серобян станет одним из судей турнира.