Կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է տրոլեյբուս. ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել են կուրսանտները. Ա. Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
arcrun-hovhannisyan
Այսօր վաղ առավոտյան կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է 15 համարի տրոլեյբուսը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը և տեղեկացրել, որ ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել են Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները:
Նա, մասնավորապես, գրել է.
«Բազմիցս են զինվորականները ապացուցել, որ նաև փրկարարներ են:
Այսօր վաղ առավոտյան կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է 15 համարի տրոլեյբուսը: Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները հասցրել են ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել:
Երեք օր առաջ էլ Վ. Սարգսյանի անվան ՌՀ-ի սաները և բուժծառայության պետը փրկել էին «Զինուժ» ծրագրի օպերատորի կյանքը»:

От удара молнии в Чарбахе сгорел троллейбус: пассажиров эвакуировали и пожар потушили курсанты: А. Ованнисян (видео)
arcrun-hovhannisyan
Сегодня с раннего утра от удара молнии в Чарбахе сгорел автобус под номером 15. Об этом на своей странице в фейсбук написал пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян и сообщил, что пассажиров эвакуировали и потушили пожар курсанты военного авиационного университета имени Маршала А. Ханперянца.
Он, в частности, написал:
«Военные неоднократно доказывали, что они также являются спасателями. Сегодня рано утром от удара молнии в Чарбахе сгорел троллейбус под номером 15. Курсанты военного авиационного училища имени Маршала А. Ханперянца успели эвакуировать пассажиров и потушить пожар.
Три дня назад воспитанники военного училища имени В. Саргсяна и начальник медслужбы спасли жизнь оператора программы «Воинская сила»».
От удара молнии в Чарбахе сгорел троллейбус: пассажиров эвакуировали и пожар потушили курсанты: А. Ованнисян