Վայք-Սարավան ավտոճանապարհին Գերմանիայի քաղաքացին մոտոցիկլետով շրջվել է (տեսանյութ)
Մայիսի 17-ին՝ ժամը 16:16-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Վայք-Սարավան հատվածի 16-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ մոտոցիկլետի վարորդը կորցրել է կառավարումը և շրջվել, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ըստ ԱԻՆ կայքի՝ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:Պարզվել է, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի 152-րդ կմ-ի մոտակայքում «BMW» մակնիշի մոտոցիկլետի վարորդը (Գերմանիայի Դաշնության քաղաքացի Մ.Ք., ծնված 1944 թ.) կորցրել է կառավարումը և շրջվել, ինչի հետևանքով ստացել է տարբեր բնույթի մարմնական վնասվածքներ:
Փրկարարները Մ.Ք.-ին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային: Վարորդը հոսպիտալացվել է Վայքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

На автомобильной дороге Вайк-Сараван на мотоциклете перевернулся гражданин Германии (видео)
17-го мая, в 16:16, в службу «911» поступил тревожный звонок, что на 16-м км участка Вайк-Сараван автомобильной дороги М-2  произошло ДТП: водитель на мотоциклете потерял управления и перевернулся, есть пострадавший – необходима помощь спасателей.
Согласно сайту МЧС, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС. Выяснилось, что вблизи 152-й км автомобильной дороги Ереван-Мегри М-2 водитель мотоциклета марки «BMW» (гражданин Федеративной Республики Германия М.К., род. 1944 г.), потерял управление и перевернулся, вследствие чего получил различного рода телесные повреждения.
Спасатели приблизили М.К. к карете скорой помощи. Водитель госпитализирован в МЦ Вайк, где врачи оценили состояние здоровья пострадавшего как средней тяжести.