«Շնայդեր գրուպ»-ը հետաքրքրված է Հայաստանում գործունեության ընդլայնմամբ. Նախագահը հանդիպել է ընկերության հիմնադրի հետ (տեսանյութ)
Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում անցկացվող տնտեսական 12-րդ ամենամյա ֆորումի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է գերմանական հանրահայտ «Շնայդեր գրուպ» ընկերության հիմնադիր Ուլֆ Շնայդերի հետ։ Ընկերությունը գրասենյակ ունի Երևանում, որի նպատակն է ծառայություններ մատուցել բիզնեսի զարգացման ոլորտում և ակտիվացնել ներդրումների հոսքը հատկապես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում:
Նշելով, որ հետաքրքրված են ընդլայնելու իրենց գործունեությունը Հայաստանում՝ Ուլֆ Շնայդերը մեր երկրի կարևորագույն առավելություններից մեկն է դիտարկել այն, որ Հայաստանը լինելով ԵԱՏՄ անդամ՝ բարիդրացիական հարաբերություններ ունի Եվրամիության հետ և կարող է ծառայել որպես բնական կամուրջ մեր տարածաշրջանի և Եվրոպայի ու եվրասիական տարածքի համար: «Սա օտարերկրյա գործարարների և ներդրողների առջև բացում է նոր հնարավորություններ»,-ընդգծել է նա:
Հանրապետության նախագահը և «Շնայդեր գրուպ» ընկերության հիմնադիրը խոսել են ներդրումային հնարավորությունների մասին՝ համաձայնելով, որ փոխգործակցության ոլորտներն ընդլայնելու և կապերը խորացնելու մեծ ներուժ կա: Ուլֆ Շնայդերը հեռանկարային է համարել գործակցությունը նոր տեխնոլոգիաների, դեղագործության ոլորտներում։
Գերմանական «Շնայդեր գրուպ» ընկերությունն արդեն 15 տարի ծառայություններ է մատուցում բիզնեսի զարգացման ոլորտում: Ընկերության ծառայություններն ընդգրկում են շուկա մուտք գործելու ռազմավարության մշակումը, հաշվապահական հաշվառումը, հարկային, արտահանման հարցերով խորհրդատվությունների տրամադրումը, վեճերի լուծման իրավական աջակցությունը, ինչպես նաև իրավաբանական տարբեր հարցերի` աշխատանքային, պայմանագրային և կորպորատիվ իրավունքների ոլորտներում խորհրդատվությունը:

“Шнайдер Груп” заинтересована в расширении деятельности в Армении: президент встретился с основателем компании (видео)
В рамках 12-го ежегодного экономического форума в столице Казахстана Нур-Султане президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с основателем известной немецкой компании “Шнайдер Груп” Ульфом Шнайдером.
У компании есть офис в Ереване, целью которого является предоставление услуг в сфере развития бизнеса и активизация потока инвестиций, особенно в сфере информационных технологий.
Отметив, что они заинтересованы в расширении своей деятельности в Армении, Ульф Шнайдер сказал, что одним из важнейших преимуществ нашей страны является то, что Армения, будучи членом ЕАЭС, имеет добрососедские отношения с Евросоюзом и может служить естественным мостом для нашего региона и Европы и Евразийского пространства. “Это открывает новые возможности для иностранных предпринимателей и инвесторов”, - подчеркнул он.
Президент республики и основатель компании “Шнайдер Груп”  говоря об инвестиционных возможностях, согласились, что есть большой потенциал для расширения сфер взаимодействия и углубления связей. Ульф Шнайдер назвал перспективным сотрудничество в области новых технологий и фармацевтики.
Немецкая компания “Шнайдер Груп” уже 15 лет оказывает услуги в сфере развития бизнеса. Услуги компании включают разработку стратегии выхода на рынок, бухгалтерский учет, предоставление налоговых, экспортных консультаций, правовую поддержку в разрешении споров, а также консультации по различным юридическим вопросам - трудовым, договорным и корпоративным правам.