Մարզադպրոցում կատարված ապօրինություններ են բացահայտել․ յուրացվել է 16․860․000 դրամ (տեսանյութ)
Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման, Շիրակի մարզային վարչության և Կումայրիի բաժնի ծառայողների միջոցառումներով, ըստ նախնական տվյալների, պարզվել է, որ Գյումրու «Լյուդվիգ Մնացականյանի անվան ձմեռային մարզաձևերի մարզադպրոց» ՊՈԱԿ-ի նախկին տնօրենը ապօրինություններ է թույլ տվել:
Քննությանն այս պահին հայտնի տվյալներով` մարզադպրոցի նախկին տնօրենն օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, իր պաշտոնավարման ընթացքում՝ 2016-ից 2018 թվականներին ՊՈԱԿ-ում տարբեր հաստիքների է հրամանագրել 7 անձանց, որոնք իրականում աշխատանքի չեն հաճախել, իսկ նրանց անվամբ դուրս գրված ընդհանուր շուրջ՝ 16.860.000 դրամ աշխատավարձերի գումարները յուրացվել են:
Առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն՝ նախաքննության:

Раскрыты правонарушения в спортшколе: присвоено 16.860.000 драм (видео)
Следственными мероприятиями служащих Областного управления Ширака и отдела Кумайри Главного управления Полиции по борьбе с организованной преступностью, по противодействию коррупции и преступлениям против экономической деятельности, по предварительным данным, выяснилось, что бывший директор “Спортшколы зимних видов спорта имени Людвига Мнацаканяна” в Гюмри допустил правонарушения.
По известным на данный момент данным, бывший директор спортшколы, используя должностное положение, в период своего пребывания на должности, в 2016 - 2018 гг. принял на работу 7 лиц, которые на самом деле не работали, и присвоил выписываемые на их имена суммы зарплаты в размере 16.860.000 драмов.
По факту фактического преступления возбуждено уголовное дело, которое направлено в следственный комитет  Областного следственного управления предварительного следствия Ширака.