Կապի թանգարանը կմիանա «Թանգարանների գիշեր» ակցիային
Հայաստանում Beeline-ը կմիանա «Թանգարանների գիշեր»  միջազգային ակցիային: Մայիսի 18-ին Beeline-ի կապի թանգարանի դռները բաց կլինեն այցելուների համար 11։00-ից մինչև 21։00-ն։ Ակցիայի հիմնական նպատակն է երիտասարդությանը թանգարաններ ներգրավելով՝ ներկայացնել ժամանակակից թանգարանների ռեսուրսն ու ներուժը:
Beeline-ի Կապի թանգարանում ներկայացված են ինչպես ընկերության, այնպես էլ երկրում կապի զարգացման պատմությանը վերաբերող նյութեր։ Այստեղ այցելուները կարող են ծանոթանալ Հայաստանում հեռահաղորդակցության էվոլյուցիային, տեսնել կապի սարքեր՝ 19-րդ դարից սկսած մինչև ֆիքսված, բջջային և ինտերնետ կապի թվային ժամանակակից միջոցներ։
«Հայաստանում հեռահաղորդակցության զարգացումը շատ հետաքրքիր պատմություն ունի։ Մեր ընկերությունը կանգնած է թանգարանում ներկայացված այդ պատմության ակունքներում։ Բոլոր ցանկացողներին սիրով հրավիրում ենք այցելել մեր թանգարանն այս շաբաթ օրը, կամ գրանցվել շրջայցի, որոնք մեր ընկերության թանգարանում անցկացվում են յուրաքանչյուր ուրբաթ», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Կապի թանգարանը գործում է Երևան, Ազատություն 24/1 հասցեում։ Թանգարանը բաց է ուրբաթ օրերին և գործում է անվճար։ Այցի համար կարելի է գրանցվել՝ զանգահարելով +37410290523, +37443290523 հեռախոսահամարներին, կամ գրելով [email protected] էլեկտրոնային հասցեին։
Առաջին անգամ «Թանգարանների գիշեր»-ը կայացել է Բեռլինում 1997 թվականին, իսկ այսօր ակցիային մասնակցում են հազարավոր թանգարաններ ամբողջ աշխարհում։ Հայաստանն առաջին անգամ միացել է «Թանգարանների գիշեր» ակցիային 2005 թ-ին:

Музей связи присоединится к акции «Ночь музеев»
Музей связи Beeline присоединится к международной акции «Ночь музеев». 18 мая двери Музея связи Beeline будут открыты для посетителей с 11:00 до 21:00. Основная цель акции – показать ресурс, возможности, потенциал современных музеев и привлечь в музеи молодежь.
В Музее связи Beeline собраны предметы и материалы, связанные с историей компании и развития связи в Армении в целом. Здесь посетители могут ознакомиться с эволюцией телекоммуникаций в стране, увидеть оборудование связи, начиная с ХIХ века и заканчивая самыми современными цифровыми средствами фиксированной, мобильной и интернет-связи.
«Развитие телекоммуникации Армении имеет очень интересную историю. И наша компания стояла у истоков этой истории, которая представлена в нашем музее. Мы приглашаем всех желающих посетить наш музей в эту субботу или зарегистрироваться на экскурсии, которые в нашем Музее связи мы регулярно проводим по пятницам», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Музей связи Beeline расположен по адресу: Ереван, ул. Азатутян 24/1. Контактные номера: +37410290523, +37443290523, эл. адрес [email protected]. Музей работает по пятницам на бесплатной основе. Посещение музея осуществляется по предварительной записи по телефону или по эл. почте.
Впервые «Ночь музеев» была проведена в Берлине в 1997 году, а сегодня в акции уже принимают участие тысячи музеев по всему миру. Армения впервые присоединилась к акции «Ночь музеев» в 2005 году.