Օրացույց. 14-ը մայիսի. Բակո Սահակյանի հրահանգով առգրավել են Սամվել Բաբայանի ընտանիքին պատկանող մեղվի 49 փեթակ (տեսանյութ)
1998-ի մայիսի 14-ին պաշտպանության նախարարությանը Հայ օգնության միության աջակցությամբ Հայաստան է վերադարձնում Եգիպտոսում մահացած լեգենդար Սոսե մայրիկի աճյունը։
1999-ի այս օրը Կարեն Դեմիրճյանը եւ Վազգեն Սարգսյանը Ազգային օպերայի դահլիճում հանդիպում են ուսանողության հետ ։
Ղարաբաղի դատախազությունը պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանի ունեցվածքի վրա արգելանք է դրել։ Դատախազությունում է գտնվում Բաբայանի կնոջ ոսկեղենը։ Ներքին գործերի նախարար Բակո Սահակյանի հրահանգով առգրավել են Բաբայանների ընտանիքին պատկանող մեղվի 49 փեթակ։
2007-ի այս օրը Կառավարության շենքի մոտ այսօր բողոքի ակցիա էին կազմակերպել մայիսի 12-ին կյանքից հեռացած 31-ամյա Լեւոն Գուլյանի ազգականներն ու ընկերները:
2009-ի այս օրը մի քանի պայթյուններից հետո հրդեհվում է Նաիրիտ գործարանի քլորոպրենային արտադրամասերից մեկը։ Պայթյունի ուժգնությունն այնքան ուժեղ է եղել, որ լսվել է մի քանի կիլոմետր հեռավորությունից։ Սկզբից շտապօգնությունը խոսում է 5 զոհի մասին։ Հետո պարզվում է, որ աղետից զոհվել է երեք հոգի։
Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ առաջին ատյանի դատարանը 2010-ի մայիսի 14-ին քննում է մարտի 1-ի 3 զոհերի իրավահաջորդների բողոքն ընդդեմ քննչական խմբի ղեկավար Վահագն Հարությունյանի, որը նրանց բողոքը թատրոն էր անվանել;

Календарь: 14-е мая: По распоряжению Бако Саакяна конфискованы 49 пчелиных ульев, принадлежащих семье Самвела Бабаяна (видео)
14-го мая 1998-го Министерство обороны при содействии Союза армянской помощи возвращает Армении останки легендарной матушки Сосе, скончавшейся в Египте.
В этот день 1999 года Карен Демирчян и Вазген Саргсян в Национальном оперном театре встречаются со студентами.
Прокуратура Карабаха наложила арест на имущество бывшего министра оборны Самвела Бабаяна. В прокуратуре находится золото супруги Бабаяна. Приказом министра внутренних дел Бако Саакяна конфискованы 49 пчелиных ульев, принадлежащих семье Бабаянов.
В этот день 2007-го у здания Правительства сегодня организовали акцич протеста родственники и друзья 31-летнего Левона Гуляна, ушедшего из жизни 12-го мая.
В этот день 2009-го после нескольких взрывов загорается один из хлоропреновых цехов завода Наирит. Сила взрыва была настолько сильна, что была слышна с расстояния нескольких километров. Сначала скорая помощь говорит о 5 погибших. Потом выясняется, что в результате катастрофы погибли три человека.
Суд первой инстанции Кентрон и Норк-Мараш 14-го мая 2010 года расследует жалобу правопреемников 3 жертв 1-го марта против руководителя следственной группы Ваагна Арутюняна, который назвал их жалобы театром.