Հայ փրկարարները կվերապատրաստվեն Ռուսաստանում
ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության 10 աշխատակիցներ կմասնակցեն ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի և փրկարար ծառայության համագործակցության շրջանակներում Ռուսաստանի Դաշնությունում անցկացվելիք վերապատրաստման դասընթացներին:
2019 թվականի մայիսի 13-30-ը, փրկարարները Սոչի քաղաքում կմասնակցեն «Լեռնային պատրաստություն» տարածաշրջանային որոնողափրկարարական ծրագրով  դասընթացին:
Դասընթացին մասնակցում են` Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնը (ՀՆՓԱԻԿ), Փրկարարական ուժերի վարչության (ՓՈՒՎ), Արմավիրի, Արարատի, Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչությունների (ՄՓՎ) ներկայացուցիչներ:
Փրկարար ծառայության տնօրեն, փ/ծ գնդապետ Արտակ Նահապետյանը ճանապարհեց և հաջողություն մաղթեց հայ փրկարարներին:

Армянские спасатели пройдут переподготовку в России
10 сотрудников спасательной службы МЧС РА в Российской Федерации, в рамках сотрудничества Российско-Армянского центра гуманитарного реагирования и спасательной службы примут участие в курсах переподготовки.
С 13 по 30 мая 2019 года спасатели в городе Сочи примут участие в курсах по региональной поисково-спасательной программе “Горная подготовка”.
В тренинге примут участие представители Центра по проведению спасательных работ специального назначения (ЦНПАИК), управления спасательных сил (УСС), областных спасательных управлений Армавира, Арарата, Гегаркуника и Котайка.
Директор спасательной службы, полковник с/с Артак Наапетян проводил и пожелал успехов армянским спасателям.