Գյումրիի մի շարք փողոցների վերանորոգման ընթացքում հայտնաբերվել են շեղումներ. հարուցվել է քրեական գործ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀարուցվել է քրեական գործ՝ Գյումրիում փողոցների վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում կատարված առերևույթ չարաշահումների դեպքի առթիվ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու «Մասնակցային մոնիտորինգ՝ հանուն բարեկարգ և որակյալ ճանապարհներ Գյումրիում» ծրագրի շրջանակներում կատարված առերևույթ չարաշահումների դեպքի հանգամանքները:
ՀՀ ՔԿ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ստացվել է հասարակական կազմակերպության կողմից 2019 թվականի ապրիլի 17-ին Շիրակի մարզի դատախազություն ներկայացված «Մասնակցային մոնիտորինգ՝ հանուն բարեկարգ և որակյալ ճանապարհներ Գյումրիում» ծրագրի շրջանակներում կազմված ամփոփ վերլուծությունը, որի համաձայն՝ նշված կազմակերպության դիտորդական խմբի անդամների կողմից 2018 թվականի հուլիսի 1-ից կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքում Գյումրի քաղաքի մի շարք փողոցների վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել են շեղումներ՝ սահմանված նորմատիվներից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 214-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В результате ремонта ряда улиц Гюмри обнаружены отклонения – возбуждено уголовное дело
Поддержи А1+!Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту злоупотреблений в ходе ремонтных работ на улицах Гюмри
В Ширакском областном следственном управлении Следственного комитета Армении ведется расследование для выяснения обстоятельств предполагаемых злоупотреблений, выявленных в рамках программы “Мониторинг участия во имя благоустроенных и качественных дорог в Гюмри”.
В Следственном управлении Ширакской области был получен итоговый анализ программы “Мониторинг участия во имя благоустроенных и качественных дорог в Гюмри”, представленной общественной организацией 17 апреля 2019 года в прокуратуру Ширакской области. В результате исследований, проведенных с 1 июля 2018 года членами наблюдательной группы указанной организации, в ходе ремонтных работ на ряде улиц города Гюмри были обнаружены отклонения от установленных нормативов.
По данному факту в Следственном управлении Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 308 и ч. 1 ст. 214 УК РА.