Բացահայտվել է 30-ամյա կնոջ սպանության դեպքը. մեկ անձ ձերբակալվել է
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիս քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակում ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է 30-ամյա կնոջ սպանության դեպքը:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. մայիսի 9-ին՝ ժամը 00:45-ին, ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ ծեծի ենթարկված վիճակում Մասիսի ԲԿ է տեղափոխվել երիտասարդ կին, ով հավանաբար մահացած է:
Անմիջապես հիվանդանոց է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբ:
Դեպքի վայրի զննությամբ Մասիսի ԲԿ ընդունարանի մուտքի դիմաց կայանված «Միցուբիշի Պաջերո Իո» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահի հետևի ձախ նստատեղին հայտնաբերվել է իգական սեռի դիակ՝ բռնության հետքերով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որի քննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Դիակը ճանաչման ներկայացնելու քննչական գործողության արդյունքում պարզվել է, որ տուժողը 30 ամյա կին է, ով, ըստ նախնական տեղեկությունների, մշտական բնակության վայր չի ունեցել:
Ձեռնարկված քննչական, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Արմավիրի մարզի բնակիչ է՝ ծնված 1993 թվականին: Վերջինս սպանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է և տվել ինքնախոստովանական ցուցմունք այն մասին, որ 2019թ. մայիսի 8-ի երեկոյան Արարատի մարզի Այնթապ գյուղին հարակից դաշտամիջյան տարածքում ռետինե խողովակով, փայտյա մահակով և այլ առարկաներով ծեծի է ենթարկել 30-ամյա իր վաղեմի ծանոթին, ով ստացած մարմնական վնասվածքների հետևանքով մահացել է, ինչից հետո իր ավտոմեքենայով նրա դին տեղափոխել է Մասիս ԲԿ:
26 ամյա երիտասարդի մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել են հանցագործության գործիք հանդիսացող ռետինե խողովակը, կոտրված փայտյա մահակը, տուժողին ենթադրաբար պատկանող իրերը, արնանման և այլ հետքեր:
Առգրավվել են տուժողի և կասկածյալի հագին եղած հագուստները, վերցվել են նմուշներ, նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ:

В результате необходимых следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, расследуемого в следственном отделе Масиса Араратского областного следств
В результате необходимых следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, расследуемого в следственном отделе Масиса Араратского областного следственного управления Следственного комитета Республики Армения, раскрыт случай убийства 30-летней женщины.
По предварительным данным,  9 мая 2019 г. в 00:45 в Масисское отделение полиции поступило сообщение о том, что в МЦ Масиса была доставлена избитая молодая женщина, которая, по всей вероятности, уже была мертва.
Сразу в больницу выехала оперативно-следственная группа.
При осмотре места происшествия на левом заднем сиденье автомобиля марки “Мицубиси Паджеро Ио”, припаркованного у входа в приемную МЦ Масиса, было обнаружено тело женщины со следами насилия.
По данному факту в следственном отделе Масиса Араратского областного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА, дело поручено следственной группе.
В результате следственных действий выяснилось, что потерпевшая - 30-летняя женщина, у которой, по предварительным данным, не было постоянного места жительства.
В результате предпринятых следственных и оперативно-розыскных мероприятий выяснен ряд обстоятельств происшествия, в том числе личность предполагаемого преступника, который является жителем Армавирской области 1993 года рождения. Он был задержан по подозрению в совершении  убийства и дал признательные показания о том, что вечером 8 мая 2019 году на территории, прилегающей к селу Айнтап Араратской области, он резиновой трубкой, деревянной дубинкой и другим предметами избил свою 30-летнюю давнюю знакомую, которая скончалась вследствие полученных телесных повреждений, после чего он на своей машине доставил ее тело в МЦ Масис. При участии 26-летнего молодого человека был проведен осмотр места происшествия, в ходе которого были обнаружены резиновая труба, сломанная деревянная дубинка, вещи, предположительно принадлежащие потерпевшей, следы крови и другие.