Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ. Բակո Սահակյանի ուղերձը
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ, մեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբ, որ հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդուն, հենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարևորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելու, սեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալու, իր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն:
Նոր աշխատատեղերի ստեղծումը, բնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումը, աշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ ևս կլինեն մեր իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքում, որոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ մայիսյան այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Армянский народ всегда отличался своим трудолюбием: послание Бако Саакяна
Поддержи А1+!1 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 1 Мая – Международным днем солидарности трудящихся!
Армянский народ всегда отличался своим трудолюбием, чтил и ценил трудящегося и его труд, будучи убежденным, что именно труд воспитывает и украшает человека, является основным источником его благополучия.
Одна из важных задач нашего государства – создавать условия, при которых каждый имел бы работу, возможность своей работой удовлетворять собственные нужды, обеспечивать благополучную жизнь своих детей.
Создание новых рабочих мест, повышение уровня занятости населения, защита прав трудящихся и впредь будут среди приоритетов наших властей, и в этом направленииосуществляются разные программы.
Вновь поздравляю всех вас с этим прекрасным майским праздником и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!»