Արցախի օմբուդսմեն Արտակ Բեգլարյանը հանդիպել է ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ապրիլի 29-ին հանդիպել է ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Նրանք քննարկել են Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը և Արցախի միջազգային ներգրավվածության բարձրացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Ա.Բեգլարյանը Նախագահ Սարգսյանին հարկիճ ներկայացրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության գործունեության հիմնական ուղղությունները, արդյունքներն ու ծրագրերը:
Նրանք քննարկել են նաև «Երևան իմ սեր» հիմնադրամի՝ մարդու իրավունքներին առնչվող որոշ ծրագրեր Արցախում ևս իրականացնելու հնարավորությունները:

Омбудсмен Арцаха Артак Бегларян встретился с Президентом РА Арменом Саргсяном
Защитник прав человека Арцахской Республики Артак Бегларян 29-го апреля встретился с Президентом РА Арменом Саргсяном.
Они обсудили ряд вопросов, относящихся к защите прав человека в Арцахе и повышению международной вовлеченности Арцаха.
А. Бегларян коротко объяснил Президенту Саргсяну основные направления деятельности учреждения Защитника прав человека, результаты и программы.
Они также обсудили возможности проведения в Арцахе некоторых программ, относящихся к правам человека фонда “Ереван любовь моя”.