Գյումրիում 56-ամյա տղամարդուն դանակահարելու կասկածանքով ձերբակալվել է ընկերը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 56-ամյա տղամարդու դանակահարության դեպքի առթիվ: Մեկ անձ ձերբակալվել է:
2019թ. ապրիլի 17-ին՝ ժամը 21:40-ին, «Գյումրի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի ծակած-կտրած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է ընդունվել Գյումրի քաղաքի բնակիչ՝ ծնված1962 թվականին:
Փաստի առթիվ 2019թ. ապրիլի 18-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: 56-ամյա տղամարդը ճանաչվել է տուժող և հարցաքննվել դեպքի շուրջ:
Նախնական տվյալներով՝ տուժողը նշված մարմնական վնասվածքներն ստացել է ընկերոջ տանը՝ հյուրընկալության ժամանակ կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են միջադեպի մի շարք հանգամանքներ՝ դեպքի վայրը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Գյումրի քաղաքի՝ 1964թ. ծնված բնակիչը: Վերջինս 2019թ. ապրիլի 18-ին ձերբակալվել է՝  ընկերոջը դանակահարելու կասկածանքով:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

В Гюмри по подозрению в нанесении ножевых ранений 56-летнему мужчине задержан его друг
В следственном управлении Ширакской области Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту нанесения ножевых ранений 56-летнему мужчине. Oдин человек задержан.
17-го апреля 2019 г.в 21: 40 из “Медицинского центра Гюмри” поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаной проникающей раной левой половины грудной клетки доставлен житель города Гюмри, 1962 года рождения.
По факту инцидента 18 апреля 2019 года в Ширакском областном следственном управлении Следственного комитета РА было возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 112 УК РА. 56-летний мужчина признан потерпевшим и допрошен по делу.
По предварительным данным, пострадавший получил телесные повреждения будучи в гостях в доме друга во время ссоры, возникшей из-за бытовых вопросов.
В результате предпринятых неотложных следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий выяснен ряд обстоятельств место происшествия и личность предполагаемого преступника, являющегося жителем г. Гюмри 1964 года рождения. Последний  18 апреля 2019 г. задержан по подозрению в нанесении ножевых ранений.
С целью выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение по уголовному делу, назначена судебно-медицинская экспертиза.