Ռոբինզոն Կրուզոն կառուցեց նավակ, սակայն ջուրն իջեցնել չկարողացավ. Արման Պադարյան (տեսանյութ)
«Մենք ունենք հիանալի նվագախումբ, սակայն առաջընթացի համար որոշակի ներդրումներ են հարկավոր: Գիտե՞ք, թե ինչ գումարներ են ծախսում, ինչպիսի գովազդներ են անում հարևան երկրները իրենց արվեստի համար»,- ասում է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր պրոդյուսեր Արման Պադարյանը:
Վերջին ամիսներին ՀԱՖՆ-ն ստեղծել է եռալեզու նոր կայք, կատարել է որակյալ ձայնագրություններ, այս ամենը, գլխավոր պրոդյուսերի խոսքով, կարևոր ներդրումներ են միջազգային գործակալություններին հետաքրքելու, նվագախմբին ավելի լուրջ վերաբերվելու գործընթացի համար:
Գովազդի և մարքետինգի համար անխոս պետք է մեծ գումարներ ներդնել, որն էլ առաջընթաց և միջազգային ճանաչում կապահովի: Քիչ է ունենալ փայլուն նվագախումբ, աշխարհին լսելի դարձնելու համար պետք են ներդրումներ ու կառավարության հոգածությունը:
«Ռոբինզոն Կրուզոն կառուցեց նավակ, սակայն ջուրն իջեցնել չկարողացավ: Սա իմ սիրած, բնութագրող օրինակներից է»,- եզրափակում է խոսքը Արման Պադարյանը:

Робинзон Крузо построил лодку, но не смог спустить на воду: Арман Падарян (видео)
«У нас есть великолепный оркестр, но для прогресса необходимы некоторые инвестиции. Знаете, какие деньги тратят, какую рекламу делают соседние страны для своего искусства? »,- говорит генеральный продюсер Национального филармонического оркестра Армении Арман Падарян.
За последние месяцы НФОА создал новый трёхъязычный сайт, сделал качественные записи, все это, по словам генерального продюсера, важный вклад для того, чтобы заинтересовать международные агентства, более серьезного отношения к оркестру.
Для рекламы и маркетинга, бесспорно, нужно вложить большие деньги, что обеспечит прогресс и международное признание. Недостаточно иметь блестящий оркестр, для того, чтобы его услышал мир, нужны инвестиции и забота правительства.
«Робинзон Крузо построил лодку, но не смог спустить на воду. Это – один из моих любимых характерных примеров»,- завершает свою речь Арман Падарян.