Պարգևատրվել և պատվավոր կոչումներ են ստացել ոստիկանության մի խումբ աշխատակիցներ
Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 19-րդ, 20-րդ, 24-րդ և 25-րդ հոդվածների.
Ոստիկանության օրվա առթիվ, իրավակարգի ամրապնդման, հասարակական կարգի պահպանության գործում ներդրած ավանդի և ծառայության ընթացքում ցուցաբերած նվիրումի համար ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրել՝
Մարտական ծառայության մեդալով՝
Իլյա Իլյայի ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության զորքերի (1001 զորամաս) շտաբի կապի բաժանմունքի պետ, փոխգնդապետ
Սամվել Լևանի ԴՈՆԱԳԱՆՅԱՆԻՆ Ոստիկանության զորքերի հասարակական կարգի պահպանության գնդի (1032 զորամաս) հասարակական կարգի պահպանության 3-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի 1-ին դասակի հրամանատարի տեղակալ, ավագ ենթասպա
Մխիթար Գոշի մեդալով՝
Արմեն Պատվականի ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Նելլիկ Նորիկի ՄԱՆԱՆԴՅԱՆԻՆ Ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ
Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար մեդալով՝
Արայիկ Վազգենի ԱՌԱՔԵԼՅԱՆԻՆ Ոստիկանության շտաբի հերթապահ ծառայության վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ
Տիգրան Վարդանի ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆԻՆ Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության 2-րդ վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ
Հայկ Ալբերտի ՄՈՒՐԱԴՅԱՆԻՆ Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 4-րդ վարչության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ
Էդգար Ռոբերտի ԱՅԴԻՆՅԱՆԻՆ Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետի տեղակալ, հաշվառման և վերլուծության բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ
Հովհաննես Ավետիքի ԱՐԻՍՏԱԿԵՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր
Մնացական Սերգեյի ԿՈՒԴԻԵՎԻՆ Ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության Բաղրամյանի բաժնի հետաքննության գծով ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր
Սաշա Հենրիկի ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության ոստիկանության գնդի 4-րդ վաշտի 1-ին դասակի հրամանատարի օգնական, ջոկի հրամանատար, ոստիկանության ավագ ենթասպա
Արտակ Հենրիկի ԱԴԱՄՅԱՆԻՆ Ոստիկանության կադրային քաղաքականության վարչության պետի տեղակալ, անձնակազմի հաշվառման բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Վարդան Ժորժիկի ՊԵՏՐՈՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության ֆինանսաբյուջետաին վարչության պետի տեղակալ
Գագիկ Գարուշի ԳԵՎՈՐԳՅԱՆԻՆ Ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ
Արգամ Սարիբեկի ՍԱՆԱՍԱՐՅԱՆԻՆ Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության բնակչության պետական ռեգիստրի վարման և սպասարկման բաժնի պետ
Մերի Մուշեղի ԱՆԴՐԱՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության կազմ-մեթոդական բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ:

Были награждены и получили почетные звания группа сотрудников полиции
“Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3, ст. 19, 20, 24 и 25 Закона О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения.
по случаю Дня полиции за вклад в дело укрепления правопорядка, охраны общественного порядка и проявленную в ходе службы преданность наградить группу сотрудников полиции
Медалью “За боевые заслуги”
Илью Ильяевича Саркисяна - начальника отдела связи штаба войск полиции (воинская часть 1001), подполковника,
Самвела Левановича Донаганяна - заместителя командира 1-го взвода 3-го батальона 3-й роты полка по охране общественного порядка войск полиции (воинская часть 1032), старшего прапорщика.
Медалью Мхитара Гоша
Гукасяна Армена Патвакановича -  начальника штаба полиции, полковника полиции,
Нелли Нориковну Манандян - заместителя начальника юридического управления полиции, полковника полиции.
Медалью “За отличную охрану общественного порядка”
Араика Вазгеновича Аракеляна - начальника управления дежурной службы штаба полиции, полковника полиции,
Тиграна Вардановича Карапетяна - начальника 2-го управления Главного управления уголовного розыска полиции, полковника полиции,
Айка Альбертовича Мурадяна - заместителя начальника 4-го управления Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции, полковника полиции,
Эдгара Робертовича Айдыняна - замначальника управления внутренней безопасности полиции, начальника отдела учета и анализа, подполковника полиции,
Оганеса Аветиковича Аристакесяна - заместитеяю начальника отдела уголовного розыска Управления города Еревана, майора полиции,
Мнацакана Сергеевича Кудиева  - старшего инспектора по расследованию Баграмянского отдела Армавирского областного управления полиции, майора полиции,
Сашу Генриковича Саркисяна - помощника командира 1-го взвода 4-й роты полка патрульно-постовой службы управления города Еревана полиции, командира отряда, старшего прапорщика полиции.
Артака Генриховича Адамяна -  заместителя начальника управления кадровой политики полиции, начальника отдела учета персонала, полковника полиции,
Вардана Жоржиковича Петросяна - заместителя начальника финансово-бюджетного управления полиции,
Гагика Гарушовича Геворкяна - начальника учебно-методического управления и развития образовательного комплекса полиции, полковника полиции,
Аргама Сарибековича Санасаряна - начальника отдела по ведению и обслуживанию государственного регистра населения паспортно-визового управления полиции,
Мери Мушеговуа Андриасян - заместителя начальника методического отдела Управления по обеспечению общественного порядка, подполковника полиции”,- говорится в Указе президента.