ժառանգություն-547x375
«Ժառանգություն» կուսակցությունը ՝  Կենտրոնամետ Դեմոկրատների Միջազգային Միության դիտորդ անդամ (տեսանյութ)
«Ժառանգություն» կուսակցությունը, նպատակամետ պաշտպանելու Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու շահը, շարունակում է իր գործունեությունը թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին քաղաքական ասպարեզներում: Ստանալով պաշտոնական հաստատումը՝  ուրախ ենք  հայտնելու, որ 2019թ. ապրիլի 10-ի Բրյուսելում կայացած Կենտրոնամետ Դեմոկրատների Միջազգային Միության (CDI-Centrist Democrat International)  վեհաժողովում «Ժառանգություն» կուսակցությունը ստացել է դիտորդ անդամի կարգավիճակ:
Մեծ պատասխանատվությամբ ստանձնում ենք միջազգային այս հեղինակավոր  միության քաղաքական հարթակում Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրակայման, Արցախի հակամարտության խաղաղ կարգավորման, Հայոց ցեղասպանության հետագա ճանաչման եւ մեր ազգային շահերին առնչվողբոլոր խնդիրները բարձրաձայնելու ու հանգուցալուծելու  այս հնարավորությունը:

ժառանգություն-547x375
Партия «Наследие», целенаправлен защищать интересы гражданина Республики Армения, продолжает свою деятельность в сфере как внутренней, так и внешней политики. Получив официальное подтверждение, мы рады сообщить, что 10-го апреля 2019г. на форуме Международного Союза Центростремительных Демократов (CDI-Centrist Democrat International), который состоялся в Брюсселе 10-го апреля 2019г., партия «Наследие» получила статус наблюдательного члена.
Мы с ответственностью берем на себя обязательства по укреплению демократических институтов Армении на политической площадке этого авторитетного союза,  мирного урегулирования Арцахского конфликта, дальнейшего признания Геноцида армян и поднятия и разрешения всех проблем, связанных с нашими национальными интересами.
Информационная служба партии «Наследие»
Мы с ответственностью берем на себя обязательства по укреплению демократических институтов Армении на политической площадке этого авторитетного союза, мирного урегулирования Арцахского конфликта, дальнейшего признания Геноцида армян и поднятия и разрешения всех проблем, связанных с нашими национальными интересами.