Ապրիլի 15-ի օրը. Ոչնչացվում է Հանրային գրադարանի դիմացի այգու մի մասը (տեսանյութ)
1999-ի այս օրը Հայաստանում է Ռուսաստանի զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության գլխավոր հրամանատարը։ Նա տեղեկացնում է, որ Ռուսաստանը պատասխանատու է նաեւ Հայաստանի երկնքի անվտանգության համար։
14 տարի առաջ այս օրը ազատամարտիկ պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը խորհրդարանի դահլիճում ձեւակերպեց, թե ինչպիսի իշխանություն ունի Հայաստանի Հանրապետությունը՝ քծնանքի, վախի եւ հնազանդության վրա հիմնված մի ամորֆ մարմին։
2001 թվականի ապրիլի 15-ին մայրաքաղաքի կենտրոնում ոչնչացվում է Հանրային գրադարանի դիմացի այգու մի մասը՝ այնտեղ մտադիր են կառուցել հումորի եւ ծիծաղի էստրադային թատրոնը՝ ճարտարապետները սարսափած են, ապագա թատրոնի տնօրինությունը երջանիկ։
Իշխող կոալիցիան Ստեփան Դեմիրճյանի գլխավորած ընդդիմությանը իր հետ երկխոսելու կոչ է անում։ Ստեփան Դեմիրճյանը պահանջում է պատժել ապրիլի 13-ի գիշերը միտինգավորների վրա հարձակվելու հրաման տվողներին, նոր խոսել երկխոսության մասին։
2010-ի այս օրը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարության նիստում դժգոհում է հարկային հավաքագրումներից։ «Ցուցանիշները մտահոգիչ են, հարկատուների ստուգումների արդյունքում լրացուցիչ առաջադրված գումարները նախորդ տարվա հետ համեմատած նվազել են 2-3 անգամ»,-ասում է պարոն Սարգսյանը։

15-й день апреля: Уничтожается часть парка напротив Общественной библиотеки (видео)
В этот день 1999 года в Армении находится главнокомандующий противовоздушной обороны вооруженных сил России. Он сообщает, что Россия ответственна и за  безопасность неба Армении.
14 лет назад в этот день депутат, воин-освободитель Сасун Микаелян в зале парламента сформулировал, какая власть у Республики Армения – аморфный орган, основанный на страхе и покорности.
15-го апреля 2001 года в центре столицы уничтожается часть  парка напротив Общественной библиотеки – там намерены построить эстрадный театр юмора и смеха, архитекторы в ужасе,  администрация будущего театра – счастлива.
Оппозиция во главе со Степаном Демирчяном призывает властную коалицию к диалогу. Степан Демирчян требует наказать приказавших напасть на митингующих в ночь на 13-е апреля, только потом говорить о диалоге.
В этот день 2010-го премьер-министр Тигран Саргсян на заседании правительства недоволен сбором налогов. «Показатели вызывают беспокойство, в результате проверок налогоплательщиков дополнительно выдвинутые суммы по сравнению с предыдущим годом снизились в 2-3 раза»,  - говорит Саргсян.