Պաշտոնական Բաքուն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ստրասբուրգում արած հայտարարությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտոնական Բաքուն ի դեմս Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Լեյլա Աբդուլլաևի, արձագանքել է Ստրասբուրգում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ հայկական կողմն առաջարկում է Ադրբեջանին դադարեցնել «ռազմական հռետորաբանությունն ու հրաժարվել ուժի կիրառման սպառնալիքներից»։
Լեյլա Աբդուլլաևան ասել է, որ Բաքուն կոչ է անում ՀՀ վարչապետ Փաշինյանին անհապաղ դուրս բերել հայկական զորքերը «Ադրբեջանի գրավյալ տարածքներից՝ ապահովելու համար ուժի չկիրառումը ղարաբաղյան հակամարտության գոտում»:
«Ի պատասխան առաջարկում ենք ՀՀ վարչապետին քայլեր ձեռնարկել անհապաղ դուրս բերելու համար հայկական զինված ուժերն Ադրբեջանի տարածքներից միջազգային հանրության պահանջների հիման վրա՝ հանուն տարածաշրջանում կայուն խաղաղության, անվտանգության և բարգավաճման»,-ասել է նա;

Официальный Баку отреагировал на заявление Никола Пашиняна, сделанное в Страсбурге
Официальный Баку, в лице пресс-секретаря МИД Азербайджана Лейлы Абдуллаевы, отреагировал на заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна, сделанное в Страсбурге, о том, что армянская сторона предлагает Азербайджану прекратить “военную риторику и отказаться от угроз применения силы”.
Лейла Абдуллаева сказала, что Баку призывает премьер-министра РА Пашиняна незамедлительно вывести армянские войска “из оккупированных территорий Азербайджана, чтобы обеспечить неприменение силы в зоне карабахского конфликта”.
“В ответ предлагаем премьер-министр РА предпринять шаги для незамедлительного вывода армянских вооруженных сил с территорий Азербайджана, на основании требований международного сообщества, во имя устойчивого мира, безопасности и процветания в регионе”, - сказала она.