Բացահայտվել է պոկեր խաղի մրցաշարերն առանց լիցենզիայի կազմակերպելու գործունեություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼիցենզավորման ենթակա գործունեությունն առանց լիցենզիայի իրականացնելու փաստի պարզաբանման նպատակով, համագործակցելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության հետ, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի օպերատիվ հետախուզության վարչությունը «Սենատոր Սպորտ» ՍՊԸ-ի նկատմամբ իրականացրել է oպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ: Արդյունքում պարզվել է, որ ընկերությունը Ծաղկաձորում գործող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրում 2018թ. նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 9-ը կազմակերպել և անցկացրել է «Armenia Snowfest» անվամբ «կենդանի պոկեր» խաղի մրցաշարեր:
Փաստի հիման վրա կազմված արձանագրությունն ուղարկվել է ՊԵԿ իրավաբանական վարչություն` գործի քննություն իրականացնելու նպատակով:
Վարչական վարույթի ընթացքում հաստատվել է այն հանգամանքը, որ ընկերությունը Ծաղկաձորում գործող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրում խաղի մրցաշարերը կազմակերպել և անցկացրել է` առանց շահումով խաղերի կազմակերպման համար լիազոր մարմնի կողմից տրված լիցենզիայի:
ՊԵԿ իրավաբանական վարչության կողմից կայացված վարչական ակտով ընկերությանն առաջադրվել է տուգանք 1 միլիարդ 500 միլիոն դրամի չափով և վնասի հատուցման գումար` 150 միլիոն դրամի չափով, ընդհանուր առմամբ` 1 մլրդ 650 մլն դրամ:

Раскрыта деятельность по организации без лицензии турниров по покеру
Поддержи А1+!С целью разъяснения факта деятельности, подлежащей лицензированию, но осуществляемой без лицензии, управление по оперативному розыску Комитета государственных доходов РА в сотрудничестве с управлением информационных технологий, осуществило оперативные и разведывательные мероприятия в отношении ООО“Сенатор Спорт”. В отношении ООО проведены оперативно-розыскные мероприятия. В результате выяснилось, что компания в гостиничном комплексе “Голден Палас”, в Цахкадзоре, с 30 ноября по 9 декабря организовала и провела турниры по игре “Живой покер” под названием “ArmeniaSnowfest”.
Протокол, составленный на основании данного факта, направлен в юридическое управление КГД для проведения расследования дела.
В ходе административного производства было подтверждено то обстоятельство, что компания организовала и провела турниры игры в гостиничном комплексе “Голден Палас” в Цахкадзоре без лицензии уполномоченного органа на организацию игр с выигрышем.
По административному акту, принятому юридическим управлением КГД, компании был выдвинут штраф в размере 1 млрд 500 млн драмов и сумма возмещения ущерба - в размере 150 млн драмов, в общей сложности - 1 млрд 650 млн драмов.