Ժամանակին պիտի մտահոգվեր, բայց արդեն ուշ է. պաշտոնյան՝ Վիգեն Սարգսյանին (տեսանյութ)
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ պատասխանել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանի այն գրառմանը, ըստ որի՝ կառավարությունը փորձում է կոմերցիոն նպատակներով օտարել Դիլիջանում տեղակայված Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի գույքը: Նարեկ Բաբայանը գրում է.
Վիգեն Սարգսյանը գրառում է արել. թե բա կառավարությունը բարձունք է հանձնում։ Ու անմիջապես իրենց ԶԼՄ-ներից մեկնաբանություն ստանալու հերթի են կանգնել։
Ուղղակի որոշ մարդկանց ամնեզիան պաթոլոգիկ «բարձունքներ» է գրավում։ Հիշեցնեմ, որ խոսքը ՊԵԿ-ի նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի «գրաված» և տասնյակ միլիոնավոր դոլար արժեցած, բացառապես մարմարով, գրանիտով ու տրավերտինով կառուցածապատված շքեղ հանգստյան գոտու մասին է, որում կենտրոնական մասնաշենքից զատ տեղակայված է հյուրանոց, ինը հատ լյուքս դասի քոթեջներ և սպորտային համալիր։
Տարածքը այն ժամանակ բարձրացված աղմուկի պատճառով անելանելիությունից հանձնվեց ռազմական վարժարանին, որպեսզի պետական միջոցների վատնումը արդարացնեն «ինչ անում ենք, զինվորի համար ենք անում» տրաֆարետային կեղծավորությամբ ու որոշ ժամանակով մոռացության տան։
Ու հիմա, երբ պատկան մարմինները քննարկում են արդյունավետ օգտագործման խնդիրը, Վիգեն Սարգսյանը մտահոգ է Գագիկ Խաչատրյանի բարձունքների ճակատագրով, որի միայն կառուցապատման մասով երեք քրեական գործ կա հարուցված, որոնց մասին ժամանակին պիտի մտահոգվեր, բայց արդեն ուշ է, հիմա անհեթեթ աղմկելու ժամանակն է։
հ.գ. Ի դեպ պետական միջոցներից տարեկան մոտ 120 մլն դրամ հատկացվում է շենքերի և ութ հեկտար տարածքի սպասարկման և կոմունալ ծախսերի համար։
հ.գ.2 Պետգույքի կոմիտեում այս հարցը չի քննարկվել, ես խնդրի մասին տեղեկացել եմ հինգշաբթի օրը, և կիրակի օրը գնացել եմ տեղում ծանոթանալու։ Ահա մի քանի նկար կիրակնօրյա այցից։

Он должен был своевременно обеспокоится, но уже поздно: чиновник – Вигену Саргсяну (видео)
Председатель Комитета управления государственным имуществом Нарек Бабаян в записи в фейсбук ответил на запись бывшего министра обороны РА Вигена Саргсяна, согласно которой правительство пытается с коммерческими целями отчуждать имущество военно-спортивного училища имени Монте Мелконяна в Дилижане. Нарек Бабаян пишет:
Виген Саргсян сделал запись, якобы правительство сдает высоту. И сразу встал в очередь за получением комментарий от СМИ. Просто амнезия некоторых людей берет патологические “высоты”. Напомню, что речь идет о роскошной зоне отдыха, “захваченной” бывшим председателем КГД Гагиком Хачатряном, стоимостью в десяти миллионов долларов, построенной исключительно из мрамора, гранита и травертина, в котором кроме центрального корпуса расположена гостиница, девять коттеджей класса люкс и спортивный комплекс.
Территория из-за безвыходности от поднятой в то время шумихи была передана военному училищу, чтобы оправдать растрату государственных средств трафаретной фальшью “все что мы делаем, мы делаем для солдата” и на некоторое время предать забвению.
И сейчас, когда соответствующие органы обсуждают задачу эффективного использования, Виген Саргсян озабочен судьбой высот Гагика Хачатряна, по части лишь застройки которых возбуждено три уголовных дела, о которых он должен был озаботиться в свое время, но уже поздно, сейчас время нелепой шумихи.
П.С. Кстати, около 120 млн драм в год из государственных средств выделяется на обслуживание и коммунальные расходы зданий и восьми гектаров территории.
П.С. 2. В Комитете госимущества этот вопрос не обсуждался, я узнал о проблеме в четверг и в воскресенье отправился, чтобы ознакомиться на месте. Вот несколько фотографий из воскресного визита.