Նիկոլ Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն հունվարի 15-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Վրաստանի Բոլնիսիում: Վրաստանի կառավարության ղեկավարը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար և ընդգծել հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում:
Ոչ ֆորմալ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն կարճատև հանդիպում են ունեցել նաև հայերով բնակեցված Բոլնիսի գյուղի, որը նախկինում կրում էր Բոլնիս-Խաչեն անունը, բնակիչների հետ:

Никол Пашинян провел неформальную встречу с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе
Премьер-министр Никол Пашинян и глава правительства Грузии Мамука Бахтадзе 15-го января провели неформальную встречу в Бониси в Грузии. Глава правительства Грузии в очередной раз поздравил Никола Пашиняна в связи с назначением премьер-министром РА и выразил убеждение, что дальнейшее двухстороннее активное сотрудничество будет способствовать развитию и расширению сотрудничества между двумя соседними и дружественными странами в различных отраслях.
Никол Пашинян поблагодарил за поздравления и подчеркнул важность армяно-грузинских отношений во всех отраслях.
Во время неформальной встречи собеседники обменялись мыслями по ряду вопросов повестки дня двухсторонних отношений.
Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе провели короткие встречи также с жителями населенного армянами села Болниси, которое раньше носило название Болнис-Хачен.