Հույս ունեմ, որ կկարողանանք Ռոբերտ Աբաջյանի հերոսությանն արժանի ապրել. Փաշինյան (տեսանյութ)
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնում մասնակցել են Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ կազմակերպված արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Ռոբերտ Աբաջյանի ծնողները, տատիկն ու պապիկը: Ռոբերտ Աբաջյանի ծառայակից ընկերները, ինչպես նաև կենտրոնում բուժում ստացած երիտասարդները կենտրոնի բակում խորոված են պատրաստել, այնուհետև Նիկոլ Փաշինյանի, Աննա Հակոբյանի և Արցախի հերոսի ծնողների ու հարազատների մասնակցությամբ ընթրիքի սեղանի շուրջ նշել իրենց ընկերոջ ծննդյան օրը:
«Այսօր Արցախի հերոս, բոլորիս սիրելի Ռոբերտ Աբաջյանի ծննդյան օրն է: Առաջարկում եմ, որ այս բաժակով խմենք Ռոբերտի կենացը, նրա հերոսության կենացը և մեր բոլոր ընկած ու ապրող հերոսների կենացը: Խմենք նրա համար, որ մենք մեր կյանքով և գործունեությամբ արժանի լինենք նրանց հերոսությանը, նրանց զոհողություններին, որ նրանք արել են հանուն հայրենիքի, հանուն հայ ժողովրդի, հանուն բոլորիս: Հույս ունեմ, որ մենք ի վիճակի կլինենք և կկարողանանք այդ արարքին արժանի ապրել՝ անկախ նրանից, թե ինչով ենք զբաղվում»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը և շնորհակալություն հայտնել Ռոբերտ Աբաջյանի ծնողներին՝ նման զավակ դաստիարակելու համար:
Զրույցի ընթացքում երիտասարդները վարչապետի պաշտոնակատարին պատմել են բուժումից հետո ունեցած հաջողությունների և գործունեության մասին:
Նիկոլ Փաշինյանը շրջայց է կատարել վերականգնողական կենտրոնում, ծանոթացել նոր մասնաշենքի շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Այնտեղ տեղակայվելու են խաղային թերապիայի, ժամանցի սենյակները, ուսումնական լսարանները: Նախատեսվում է, որ նոր մասնաշենքի շինաշխատանքներն ավարտին կհասցվեն 2019 թվականի ամռանը:

Надеюсь, что мы сможем жить достойно Роберту Абаджяну: Пашинян (видео)
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян и госпожа Анна Акоян в Восстановительном центре защитника родины приняли участие в церемонии, организованной в связи с днем рождения героя Арцаха Роберта Абаджяна. На мероприятии присутствовали также родители, бабушка и дедушка Роберта Абаджяна. Сослуживцы Роберта Абаджяна, а также молодые люди, лечащиеся в центре, приготовили шашлык, затем за ужином при участии Никола Пашиняна, Анны Акопян и родителей и родственников героя Арцаха отметили день рождения своего друга.
«Сегодня день рождения героя Арцаха, любимого всеми нами Роберта Абаджяна. Предлагаю, чтобы этим стаканом мы выпили за Роберта, за его героизм и за всех наших погибших и живых героев. Выпьем за то, чтобы мы своей жизнью и деятельностью были достойны их героизма, их жертв, которые они принесли во имя родины, во имя армянского народа, во имя всех нас. Надеюсь, что мы будем в состоянии и сможем жить достойно этого поступка, вне зависимости от того, чем мы занимаемся», - отметил Никол Пашинян и поблагодарил родителей Роберта Абаджяна за воспитание такого сына.
Во время беседы молодые люди рассказали исполняющему обязанности премьер-министра об успехах и деятельности после лечения.
Никол Пашинян совершил обход в реабилитационном центре, ознакомился с ходом строительных работ нового корпуса. Там будут размещены комнаты игровой терапии, развлечений, учебные аудитории. Предусматривается, чтобы строительные работы нового корпуса были доведены до завершения летом 2019 года.