Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել կամավորների աշխատանքը (տեսանյութ)
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ներկա է գտնվել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության՝ 2018թ. հոկտեմբերին Երևանում անցկացված 17-րդ գագաթնաժողովի աշխատանքներում ներգրավված կամավորների շնորհակալագրերի հանձնման արարողությանը: ՖՄԿ 17-րդ գագաթնաժողովի կազմակերպման և անցկացման ընթացքում աշխատանքների պատշաճ իրականացման, դրսևորած անմնացորդ նվիրումի և բարձր պատասխանատվության համար 800-ից ավելի կամավոր պարգևատրվել է շնորհակալագրերով:
Շնորհակալություն հայտնելով կամավորներին Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի շրջանակում կատարած աշխատանքի համար՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է. «Ո՞րն է ձեր կատարած աշխատանքի ամենակարևոր արդյունքը. երբ մինչ օրս ՖՄԿ գագաթնաժողովի մասնակից երկրների ղեկավարների հետ տպավորություններով կիսվում ենք, նրանք ասում են, որ, իհարկե, շատ բարձր են գնահատում գագաթնաժողովի կազմակերպման մակարդակը, ինչի համար ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև կառավարության ներկայացուցիչներին, կազմկոմիտեի անդամներին: Բայց նրանք ամենից շատ ընդգծում էին, որ ամենամեծ տպավորությունը և էներգիան ստացել են մարդկանցից: Այս գնահատականի համար ամենամեծ ներդրումն ունեցել եք հենց դուք, որովհետև դուք այն մարդիկ եք, ովքեր առաջին հերթին շփվել են, ընդունել են, ուղեկցել են, ճանապարհել են, բացատրել են գագաթնաժողովի մասնակիցներին, օգնել են կողմնորոշվել տեղանքում: Նրանք, ի դեմս ձեզ, տեսել են լուսավոր, պայծառ, ուժեղ, դրական մարդկանց և ձեր աչքերում տեսել են ուժեղ, պայծառ, դրական և մեծ ապագա ունեցող երկիր: Սա է ՖՄԿ գագաթնաժողովի և ձեր կատարած աշխատանքի ամենակարևոր արդյունքը:
Այսպիսով, կարող ենք ասել, որ նաև ձեր կատարած աշխատանքի արդյունքում Հայաստանի Հանրապետությունը, ի վերջո, սկսել է ընկալվել նաև որպես մարդկանց երկիր: Մեր երկիրը շատ հարստություններ ունի, որոնց մասին՝ մեր պատմության, մշակութային արժեքների, պատմական հուշարձանների, գրականության, երաժշտության մասին գիտեն շատերը: Բայց շատ կարևոր է, որ մենք հիմա արձանագրեցինք, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մարդկանց երկիր է, ազատ, ստեղծագործող, պայքարող, հաղթող և հյուրընկալ մարդկանց երկիր, ովքեր կարող են ընդունել, իրականացնել և հաջողությամբ ամփոփել այդպիսի բարձր մակարդակի միջազգային իրադարձություն, որը մեր երկրի անկախության պատմության մեջ ամենախոշոր միջազգային իրադարձությունն էր:
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ՝ ձեր կատարած կամավորական աշխատանքի համար: Դա անգնահատելի ծառայություն է, որ մատուցել եք մեր հայրենիքին, Հայաստանի Հանրապետությանը և հայ ժողովրդին: Սիրում եմ բոլորիդ, հպարտանում եմ բոլորովդ և շատ ուրախ եմ այսօրվա ձեր բարձր տրամադրության համար: Խոնարհվում եմ ձեր կատարած աշխատանքի առաջ: Շնորհակալ եմ, դուխով և այդպես շարունակեք»:

Никол Пашинян высоко оценил работу волонтеров (видео)
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян сегодня присутствовал на церемонии вручения благодарности волонтерам, вовлеченным в работу 17-го саммита Международной организации Франкофонии, который прошел в Ереване в октябре 2018г. За надлежащее проведение работ в процесс организации и проведения 17-го саммита МОФ, проявленную преданность и высокую ответственность свыше 800 волонтеров были награждены грамотами.
Поблагодарив волонтеров за работу, проделанную в рамках саммита Франкофонии, Никол Пашинян отметил: «Каков самый важный результат проделанной вами работы? Когда до сих пор мы делимся впечатлениями с главами стран-участниц саммита МОФ, они говорят, что, конечно, очень высоко оценивают уровень организации саммита, за что я хочу благодарить и представителей правительства, членов организационного комитета. Но они больше всего подчеркивали, что самое большое впечатление и энергию получили от людей. Самый большой вклад в эту оценку внесли именно вы, потому что вы – это те люди, которые в первую очередь общались, принимали, сопровождали , проводили, объясняли участникам саммита, помогали ориентироваться на местности. Они, в вашем лице, увидели светлых, ясных, сильных, позитивных людей и увидели в ваших глазах страну, имеющую сильное, ясное, позитивное и большое будущее. Это – самый важный результат саммита МОФ и проделанной вами работы.
Таким образом, можем сказать, что также в результате проделанной вами работы Республика Армения, в конечном итоге, начала восприниматься также как страна людей. У нашей страны много богатств, о которых – о нашей истории, культурных ценностях, исторических памятниках, литературе, музыке – знают многие. Но очень важно, что мы сейчас констатировали, что Республика Армения – это страна людей, страна свободных, креативных, борющихся, побеждающих и гостеприимных людей, которые могут принять, осуществить и успешно завершить международное событие столь высокого уровня, которое было самым крупным международным событием в истории независимости нашей страны.
Хочу поблагодарить всех вас за проделанную вами волонтерскую работу. Это – неоценимая услуга, которую вы оказали нашей родине, Республике Армения и армянскому народу. Я люблю всех вас, горжусь всеми вами и я рад, что у вас сегодня хорошее настроение. Преклоняюсь перед проделанной вами работой. Спасибо, с духом и так держать!»