Նախագահը հանդիպումներ է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արա Բաբլոյանի հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ինչպես խոստացել էր, Հայաստան վերադառնալուն պես խորհրդակցություններ է նախաձեռնել կառավարության եւ Ազգային ժողովի ղեկավարության հետ:
Այդ շրջանակում Հանրապետության նախագահն այսօր իր նստավայրում հանդիպումներ է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը եւ առկա խնդիրների հանգուցալուծման ուղիները՝ այդ համատեքստում կարեւորելով երկրում կայունության պահպանումն ու հանդուրժողականության մթնոլորտը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է անցած օրերի բանակցային գործընթացը եւ շեշտել, որ իրավիճակի հանգուցալուծման եւ առկա խնդիրների լուծման միակ ճանապարհը երկխոսությունն է:
Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ հասարակությունն ու քաղաքական ուժերը կշարունակեն խոհեմություն ու սթափություն դրսևորել եւ առաջնորդվել երկրի շահերով, Սահմանադրությամբ ու օրենքներով:

Президент встретился с Николом Пашиняном и Ара Баблояном (видео)
Президент Республики Армен Саргсян, как и обещал, по возвращении в Армению, инициировал совещания с руководством правительства и Национального собрания.
В этих рамках Президент Республики сегодня встретился в своей резиденции с премьер-министром Николом Пашиняном и председателем Национального собрания Ара Баблояном.
Собеседники обсудили создавшуюся в стране внутриполитическую ситуацию и пути разрешения имеющихся проблем, в этом контексте отмечая важность сохранения стабильности в стране и атмосферы терпимости.
Президент Саргсян поприветствовал переговорный процесс прошедших дней и подчеркнул, что единственный путь разрешения ситуации и решения имеющихся проблем – это диалог.
Президент Республики выразил надежду, что общество и политические силы продолжат проявлять разумность и трезвость и руководствоваться интересами страны, Конституцией и законами.